Lyžařské podmínky v Orlických horách se zhoršují. Některé sjezdovky jsou zavřené

Mrholení a mlha. Tak to vypadalo dnes ráno v Orlických horách. To a několik dnů vysoké teploty způsobily, že sníh roztál. Některé menší skiareály už nejsou v provozu a další to zřejmě čeká. A to všechno v době, kdy do hor míří tisíce turistů oslavit příchod nového roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné sjedzovky v Horním Podluží | Foto: Tomáš Mařas

Házení sněhu lopatou na kolečko a pak jeho převoz na spojnici ze sjezdovky k vleku. Někteří lidé jsou rozčarovaní, třeba Vojta a Milan z Broumovska.

„Chybí snížek, je mokro. Zatím vůbec nevíme, jestli budeme jezdit v dešti,“ shodují se.

Někde už vleky kvůli počasí ukončily přechodně provoz - například v Sedloňově nebo Olešnici. Ve skicentru v Deštném uvažují o uzavření areálu Marta II. „Rozhodujeme se vždycky nad ránem, co nám tady udělá noc. Vždycky přijedeme a jenom se děsíce, kolik sněhu ubylo,“ říká Petr Prouza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o podmínkách na sjezdovách zjišťovala redaktorka Kristýna Štanderová

Areál Marta I v provozu ještě pár dnů vydrží, ale ne dlouho. Vlekaři podle Petra Prouzy nemohou sjezdovky ani udržovat.

„Buď už máme opravdu vytátá místa, objevují se někde fleky na sjezdovkách. Někde ještě máme nějaké zásoby, ale bohužel se s tím už nedá pracovat, protože i rolby se v tom hrabou. Musíme počkat, až sníh trošku přituhne a bude se sním dát trošku pracovat,“ doplňuje Prouza.

Počasí, jaké je letos, nepamatují ani pamětníci. Například sedmašedesátník pan Antonín. „Nepamatuji to. Takhle to tady nebylo 45 let,“ říká.

Navečer se rozhodne, jestli se rolby dostanou na hřebeny, aby upravily běžecké tratě. Na svazích by se situace mohla zlepšit v neděli. Teploty mají klesnout pod nulu, takže by vlekaři mohli spustit sněžná děla.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme