Muzeum pod širým nebem u České Třebové nabídne festival pravěku

Muzeum pod širým nebem v osadě Křivolík u České Třebové dnes a zítra ožije prací kovotepců, kovářů i tkalců. Nebudou chybět ani kulinářské speciality včetně pravěkého piva. Začíná totiž dvoudenní Festival živého pravěku, který pořádá občanské sdružení Bekrí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Život a řemesla v pravěku a raném středověku | Foto: Zoo Plzeň

Je to parta mladých nadšenců, která se zajímá o nejstarší historii. Během 4 let existence vybudovali i pravěkou osadu. K vidění bude technologie lovců, zemědělců, tavičů kovů a pravěkého života vůbec. Dojde ale i na pravěké pivo.

Průvodce Jan Zeman ukázal reportérce Českého rozhlasu novou stavbu. „Právě jsme dokončili základní kostru kuchyně, což je stavba podle nálezu pravěkého obydlí,“ vysvětlil Radiožurnálu Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Víty Balcarové z pravěké osady pro Víkendový Ranní Radiožurnál

Ve stavbě se také vaří. K jídlu bude čočka, ovesná kaše a pravěké pivo.

Kousek opodál se odlévá bronz v peci vyrobené z hlíny. Je pospojována slámou, rozehřívá se dvěma měchy a odlévají se zde šperky a různé potřeby

V osadě je přítomno i takzvané obětiště, kde pravěcí lidé děkovali bohům za úrodu, déšť a slunce. Jako oběti se na stromy věší talismany.

Dnes a zítra je na festivali možnost vidět pravěké zemědělce a tkalce, ale také pravěkou módní přehlídku.

Víta Balcarová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme