Na berounských vánočních trzích se nejvíc prodávají čarodějnice a čerti

Beroun je před letošními Vánocemi nazdobený ve staročeském stylu. A to není jediná novinka. Na náměstí je kluziště a kolem něj stánky s vánočním zbožím. Nenajdete tu ale žádné oblečení, ani levné plastikové hračky. Pořídit si můžete výrobky z medu, svíčky, vánoční dekorace nebo keramiku. Většinu věcí prodávají sami výrobci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrnčířské trhy v Berouně | Foto: Petr Kološ

Třeba hrnečky se prodávají v nejrůznějším provedení.

„Malované, s nápisy, s glazurou nebo točené hrnky. Také s čertíky, ty jdou hodně na odbyt, nebo s čarodějnicemi. Vánoční motivy ale moc lidí nechce. Spíš tady mám zvonky, ty jsou vánoční,“ popisuje Jaroslava Lutovská, která je od Vraného nad Vltavou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na trzích v Berouně natáčel redaktor Petr Kološ

Na berounské trhy jezdí každoročně. Libí se jí tu i přesto, že lidé utrácejí méně a méně. „Jde se teď od výplaty k výplatě. Minulý týden mi sem chodilo hodně lidí, že čekají na výplatu. Před dvěma třemi roky to ještě nebývalo,“ říká Lutovská.

Mezitím uklízejí nedaleké kluziště, aby na něj mohli další bruslaři. Práci strojníka sleduje i mladý pár s dítětem v kočárku. „Jsme ze Slovenska. Beroun je krásné město, moc se nám tady líbí a vánoční trhy nás zaujaly,“ dodává mladá žena.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme