Na Letné vzniká nový kulturní prostor. Kontejner nabídne koncerty i workshopy

Na Letné hned na plácku za kyvadlem vznikne do měsíce nový kulturní prostor. Po celé léto bude nabízet koncerty, filmové projekce, dobré jídlo a pití nebo skateboardové závody. Způsob financování i zázemí celého projektu jsou velmi originální. Lidé se totiž na Prahu budou dívat z velkého kontejneru, který bude kavárnou i terasou zároveň. Pomáhali ho zaplatit sami obyvatelé metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská Letná | Foto: Tomáš Adamec

„Budou to dva lodní kontejnery, které přepracovalo architektonické studio Manua. Vytvoří zázemí pro kavárnu a neziskové organizace. V průběhu celého léta, od konce května do začátku října,“ ukazuje prostor pro Kontejner jeden z organizátorů projektu Adam Ondráček.

Za celým nápadem stojí občanské sdružení Containall, které chce objekt za kyvadlem nabídnout široké veřejnosti i neziskovým organizacím pro jejich práci.

„Ty neziskové organizace se tady budou střídat vždy po dvou týdnech. Je tam hodně organizací, které se věnují veřejnému prostoru, například Automat, Zažij město jinak a podobně. Vždy je to nějakým způsobem tematicky sladěno a převládají témata jako veřejný prostor, veřejná angažovanost, přístup občanů k managementu města a podobně,“ popisuje Ondráček.

Na vznik Kontejneru může přispět kdokoli

Pokud se aktivně nezapojíte do některé z akcí, můžete v Kontejneru jen v klidu relaxovat, užívat si výhled na Prahu a popíjet letní drink.

„Kavárnu bude provozovat Matěj Kočí, který stojí například za barem Bio Oko, takže kdo má rád tamější kávy, limonády a další pochutiny, se má na co těšit,“ slibuje Ondráček.

Kontejner už získal podporu magistrátu, ale i samotných obyvatel města. Ti skrze webový portál hithit poslali organizátorům po stovce nebo tisícikoruně. Na oplátku se mohou těšit na drobné dary nebo čestnou židli v kavárně.

„Funguje to různě. Některé projekty například za to, že jim přispějete tisícikorunou, tak dostanete tričko. Není to jako jednoduchý sponzoring, je to zároveň to, že se stáváte tak trochu i vlastníkem projektu. Nám se už na hithit podařilo částku vybrat. Je tam přes 200 přispěvatelů a stále to roste,“ uzavírá Adam Ondráček.

Lidé z Containallu dolaďují ještě poslední detaily a Kontejner by měli otevřít 25. května.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme