Na některých veřejných místech v Náchodě bude platit zákaz popíjení alkoholu

Náchodské zastupitelstvo nechce opilce v ulicích. Schválilo vyhlášku, která zakazuje popíjení alkoholu na některých veřejných místech. Někteří zastupitelé se však hlasování zdrželi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na zámek v Náchodě

Pohled na zámek v Náchodě | Foto: Licence Public Domain, volné dílo, Martin Langer

„Já bych byl nerad spoluúčastníkem schvalování dokumentu, který není exaktní, který není jasný,“ říká nestraník Rostislav Zeiska. Vadí mu slovní spojení "v bezprostřední blízkosti" v souvislosti se zákazem pití alkoholu.

„Bezprostřední blízkost si můžeme každý vykládat jinak. A je to vážná věc. Jde o pokuty, o to, že bude někdo pozvaný k přestupkové komisi – to už samo o sobě nese určitou známku špatného občana.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O protialkoholové vyhlášce v Náchodě natáčela reportérka Kristýna Štanderová

„A on si třeba vykládal tuto vzdálenost jinak, než si ji bude vykládat policista, který mu bude ukládat pokutu. Já mám rád, když jsou věci jasné,“ vysvětluje svůj postoj k vyhlášce Zeiska.

Jasno má i náchodský starosta Jan Birke z ČSSD, který byl iniciátorem zákazu: „Stačí se jenom projít večer po městě, v parcích, na náměstí, na veřejných prostorách se potulují lidé, kteří pijí alkohol z PET lahví.“

Ti pak často demolují majetek města, jako jsou třeba lavičky nebo odpadkové koše: „A to si myslím, že je podstatné, aby z veřejných prostranství prostě tenhle nešvar zmizel,“ dodává starosta.

Vyhláška dává více pravomocí městské policii. Pokud strážníkům lidé nahlásí, že v okolí škol, na náměstí, před kostelem a dalších místech někdo popíjí alkohol, mohou přijet a opilce pokutovat.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme