Na Šumavě zkolaboval běžkař, záchranáři ho oživili defibrilátorem

Šedesátiletého běžkaře v sobotu zachránila Horská služba Šumava. Muž se vydal sám na horskou túru a nedaleko Jezerní slatě u Kvildy upadl do bezvědomí. Záchranáři muže přímo na místě úspěšně resuscitovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

Šedesátiletý muž zkolaboval v sobotu odpoledne poblíž Kvildy. Záchranáře přivolali kolemjdoucí.

„Záchranáři horské služby přijeli do pěti minut, využili automatizovaného externího defibrilátoru a provedli tři výboje. Následně na místo přijela posádka zdravotnické záchranné služby,“ popsal zásah náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Muž nyní leží v prachatické nemocnici.

Janďura připomněl, že by se lidé neměli vydávat na horské túry sami. Pravidlem je vycházet nejméně ve dvou lidech, aby v podobných případech mohl někdo co nejrychleji zkolabovanému poskytnout pomoct.

Horští záchranáři v sobotu zasahovali také v Krušných Horách v areálu Neklid u těžce zraněného snowboardisty, který narazil na sjezdovce do sloupu lanovky. Přes okamžitou pomoc ale zraněním podlehl.

Martin Hromádka, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme