Netradiční volební místa na Trutnovsku: autodílna, veranda, klubovna fotbalistů

Dnes po obědě se na mnoha místech ČR znovu otevřou volební místnosti. Nového prezidenta ale lidé nebudou volit jen na tradičních veřejných místech, jako jsou například školy nebo kulturní domy. Na Trutnovsku se bude volit třeba v autodílně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trochu utajená klubovna Amálka

Trochu utajená klubovna Amálka | Foto: Jíří Hajda

„Je potřeba udělat ještě brzdy, pak se to vyndá ven a dá se tam místo toho ta octavie. Zkontrolovat na tom nějaký vody ještě, a to je všechno,“ řešil ještě včera odpoledne Michal Odl běžné starosti, během dneška se ale jeho autodílna v Libči změní na jeden z volebních okrsků.

„Volební stůl bude místo čtyřkolky, ta se musí samozřejmě odvézt, motorky taky přijdou pryč, stejně jako oblečení. Za těmi sloupy musí být nějaké plenty, aby nebyly vidět náhradní díly a regály. A pak už musí přijít někdo z města a říct další detaily,“ popisuje Michal Odl, jak velkou změnou jeho dílna během několika následujících hodin projde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Trutnovsku budou lidé vybírat novou hlavu státu na netradičních místech

Po obědě tady najdeme volební schránku, hlasovací lístky a obálky s úředním razítkem, prostor pro úpravu hlasovacích lístků, seznamy voličů a velký státní znak. Chybět nesmí ani státní vlajka.

„Vzhledem k tomu, že v Libči není ani hospoda nebo obchod, takže jsme rádi, že máme vůbec kde být. je tam teplo a světlo, jsme tam v suchu, takže jsme spokojení,“ říká Sabina Havlová z trutnovského městského úřadu, která má právě volební okrsek v Libči na starosti.

A podobně mluví i jeden z místních Bohumil Chlebeček, kteří se dnes chystá svým hlasem spolurozhodovat o nové hlavě státu.

„Pro mě je to pořád lepší než jet do Trutnova, tady jsem ve volební místnosti za deset minut.“

Na Trutnovsku budou lidé volit v jednapadesáti okrscích - právo přijít dát svůj hlas jednomu z kandidátů tady má 32 872 starších 18 let. Další netradiční volební místa najdeme třeba i ve Starém Rokytníku - tam lidé půjdou do klubovny fotbalistů, ve Studenci zase na verandu soukromého domu.

Tereza Jelínková, Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme