O voličské průkazy je v Olomouci zájem. Více než sto lidí chce hlasovat v zahraničí

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny, které se konají v pátek 25. října a v sobotu 26. října, se některým lidem kříží s plány na prodloužený víkend. Právě v těchto dnech si proto podávají žádosti o voličský průkaz. Velký zájem je například v Olomouci. Magistrát zatím vydal 450 průkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Voličský průkaz potřebuje každý, kdo chce odevzdat hlas mimo své trvalé bydliště. Jen v pondělí přijali v Olomouci více než 90 žádostí.

„Už 120 lidí si vyřídilo voličský průkaz tak, aby mohli volit v zahraničí,“ dodává mluvčí radnice Radka Štědrá. V zahraničí mohou lidé hlasovat na 103 místech. Mezi nejvzdálenější destinace patří Šanghaj nebo Tokio.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Blanka Mazalová zjišťovala, jaký je v Olomouci zájem o voličské průkazy

„O voličské průkazy lze žádat na magistrátu v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v ostatní dny od 8 do 15.30. Úřednice nemají žádnou polední přestávku, takže lidé si mohou svůj voličský průkaz vyřídit i během polední pauzy a nemusejí čekat,“ upozorňuje Štědrá.

Písemnou žádost najdou lidé na městském webu. Podat ji mohou písemně do 18. října, osobně až do středy 23. října. Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu úřady duplikát nevystavují.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme