Obce z okolí Hasištejna bojovaly o prvenství. Netradiční soutěž nejlépe zvládly Strupčice

Na hradě Hasištejn na Chomutovsku se bojovalo o titul nejlepší obce. Týmy ze čtyř okolních vesnic musely na takzvaných Hasištejnských hradních hrátkách poměřit své síly v netradičních disciplínách. Prvenství ale místním nezůstalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasištejnské hradní hrátky | Foto: Jan Bachorík

„Jsme taková malá organizace. Máme radost, že to tady máme. Kdysi to obec dostala, chceme taky přiložit ruku k dílu, aby se tady něco dělo,“ prozrazuje prvotní myšlenku her Jiří Luťcha z občanského sdružení Přátelé hradu Hasištejn.

Do soutěže poslaly své zástupce Strupčice, Droužkovice, Březno a zdejší obec Místo. Pořadatelé si na soutěžící připravili tradiční disciplíny jako přetahování lanem nebo hod kládou, ale i chůzi na těžkých chůdách nebo jízdu trakařem naslepo.

„Bažina – pomocí dvou lávek překonávali nějakou vzdálenost. Na jedné lávce stáli čtyři lidi, první s druhým si podávali lávku a tím pádem se vlastně přesouvali na dané místo,“ přibližuje další ze soutěžních úkolů rozhodčí Tomáš Vaňous.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jan Bachorík sledoval Hasištejnské hradní hrátky

I když šlo hlavně o zábavu, mezi týmy jednotlivých vesnic byla cítit rivalita. Nakonec zvítězili obyvatelé Strupčic. Sami by prý rádi uspořádali podobnou soutěžní akci.

„Jsem rád, bylo to hezké. Přišli jsme se sem podívat, jaká ta soutěž je, abychom se přiučili. A zjistili jsme, že jsme dobří, že umíme i to, co je netradiční. Plánujeme něco u nás a příští rok přijedeme obhájit,“ říká nezávislý starosta vítězných Strupčic Luděk Pěnkava.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme