Ochotníci v Petrovicích postaví nový divadelní sál v bývalém JZD

Ochotnický soubor v Petrovicích u Sedlčan má za sebou 150 let své existence. Jeho činnost ale byla v letošním roce ohrožena. Divadelníci totiž mohli přijít o svůj sál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Současný sál už ochotníkům nevyhovuje | Foto: Radek Ctibor

V Petrovicích se hraje v bývalém kině, které bylo v roce 1995 přestaveno na divadlo. Jenže budova patří soukromé osobě a divadelníci ji mají v nájmu, který podle smlouvy skončí v roce 2015.

A majitelka budovy se vyslovila v tom směru, že jeho pokračování už nechce. Proto se v Petrovicích začalo řešit, jak postupovat dál.

Na přelomu roku se naskytla možnost koupit administrativní budovu bývalého JZD a v ní nový divadelní sál vybudovat. Ovšem nápad koupě této budovy rozdělil zastupitele na dva tábory. Většina z nich se vyslovila pro koupi, čtyři zastupitelé byli proti.

Proti ale nakonec hlasoval jen Bohumil Šimák (bez politické příslušnosti), který si sice myslí, že ochotníci sál potřebují, ale pro obec by bylo finančně výhodnější, kdyby postavila sál nový, než aby investovala do úprav budovy bývalého JZD.

Nový sál na úpravu teprve čeká | Foto: Radek Ctibor

Obec nakonec objekt za dva miliony korun koupila. „Tato nemovitost má sál o rozměrech 21 krát 12 metrů, což je dostačující na obec naší velikosti,“ říká petrovický starosta Petr Štěpánek (STAN).

V současné době se připravuje úprava sálu na multifunkční sál, tedy i divadelní, ve kterém by ochotníci měli mít lepší podmínky pro svou činnost.

„V každém případě budou lepší podmínky pro uskladnění kulis, šatny pro herce, pódium bude širší a hlubší. A sál bude využitelný nejen pro divadelní představení, ale i pro taneční zábavy a podobně,“ doplňuje člen ochotnického souboru Jiří Hejhal.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme