Olomoucká nemocnice zahájila bezfilmový provoz

Olomoucká fakultní nemocnice se rozloučila s klasickými rentgenovými snímky. Vydala téměř třicet milionů korun a modernizaci bezfilmového provozu. Se snímky se bude lékařům lépe pracovat a budou si je moci prohlížet i z domova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rentgenový snímek | Foto: Tomáš Adamec

Klasické rentgenové snímky na fólii se ve fakultní nemocnici Olomouc dělají jen výjimečně. Už šest let tady totiž funguje digitální snímkování. Objem dat je ale obrovský. Ze zákona se totiž musí snímky archivovat pět let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olomoucká nemocnice už nebude používat klasický rentgen

Například při vyšetření jednoho pacienta po autonehodě se na CT přístroji (zařízení pro počítačovou tomografii) zhotoví až tři tisíce snímků. Proto bylo nutné systém modernizovat. Podle přednosty Radiologické kliniky Miroslava Heřmana nyní pracuje mnohem rychleji.

„Nový systém umožňuje přístup k datům okamžitě během několika vteřin a je-li to zapotřebí, je možné podívat se na obrazovou dokumentaci i z počítačů, které jsou připojeny k internetu i mimo fakultní nemocnici,“ vysvětluje.

Přednosta kliniky také dodává, že vše je zabezpečeno kódovaným přístupem. Pokud je podle něj zapotřebí konzultace, je možná jak z domova, tak odkudkoliv na světě.

Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme