Opatovické elektrárny modernizují kotle. Kvůli sporu s Czech Coal i ekologii

Opatovické elektrárny se připavují na možnou změnu dodavatele uhlí. Spor s firmou Czech Coal totiž ohrožuje dodávky mosteckého uhlí a uhlí z jiných zdrojů má odlišné parametry, proto ho nelze spalovat ve stávajících kotlích. Elektrárny navíc musí plnit i přísné emisní limity, proto nyní připravují velkou modernizaci šesti kotlů i dvou komínů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárna Opatovice | Foto: Elektrárny Opatovice, a.s.

„Naším cílem je vstřícnost k životnímu prostředí. I v současné době, kde máme státem stanovené limity, se pohybujeme hluboko pod těmito limity a to je i náš záměr do budoucna," potvrdil ředitel elektráren Václav Pašek.

„Změna paliva může přinést zhoršení emisí, ale do roku 2016 už bychom měli mít realizována opatření ekologizace, tak se s těmito zákonem stanovenými limity určitě dobře popereme a pevně věřím, že budeme pod těmito limity,“ dodal.

Opatovická elektrárna vede s Czech Coal spor o dodávku uhlí od loňského června a obě společnosti se zatím nedokázaly dohodnout. Krajský soud v Ústí nad Labem ale koncem listopadu rozhodl o tom, že Czech Coal bude dodávat uhlí do elektrárny i v roce 2013. Dodávky tepla pro odběratele na východě Čech by tak neměly být ohroženy.

Simona Bartošová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme