Opatovické elektrárny modernizují kotle. Kvůli sporu s Czech Coal i ekologii

Opatovické elektrárny se připavují na možnou změnu dodavatele uhlí. Spor s firmou Czech Coal totiž ohrožuje dodávky mosteckého uhlí a uhlí z jiných zdrojů má odlišné parametry, proto ho nelze spalovat ve stávajících kotlích. Elektrárny navíc musí plnit i přísné emisní limity, proto nyní připravují velkou modernizaci šesti kotlů i dvou komínů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárna Opatovice | Foto: Elektrárny Opatovice, a.s.

„Naším cílem je vstřícnost k životnímu prostředí. I v současné době, kde máme státem stanovené limity, se pohybujeme hluboko pod těmito limity a to je i náš záměr do budoucna," potvrdil ředitel elektráren Václav Pašek.

„Změna paliva může přinést zhoršení emisí, ale do roku 2016 už bychom měli mít realizována opatření ekologizace, tak se s těmito zákonem stanovenými limity určitě dobře popereme a pevně věřím, že budeme pod těmito limity,“ dodal.

Opatovická elektrárna vede s Czech Coal spor o dodávku uhlí od loňského června a obě společnosti se zatím nedokázaly dohodnout. Krajský soud v Ústí nad Labem ale koncem listopadu rozhodl o tom, že Czech Coal bude dodávat uhlí do elektrárny i v roce 2013. Dodávky tepla pro odběratele na východě Čech by tak neměly být ohroženy.

Simona Bartošová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme