Opravený Malešický park se návštěvníkům otevře do konce léta

Nové lavičky, prolézačky s fontánou nebo zastřešený altán pro pořádání kulturních akcí. Tak by měl na konci léta vypadat nově zrekonstruovaný Malešický park. Revitalizace největšího parku v Praze 10, která začala před rokem a půl, bude stát přes 140 milionů korun. Téměř tři čtvrtiny nákladů přitom radnice uhradí z dotací Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravy malešického parku finišují | Foto: Evelyna Kulíšková

„Z původní osy parku zůstaly zčásti cesty, ale jinak jsou kompletně přetrasované. Dělá se ústřední vodní prvek, který má dvě části - vodní herní prvky pro děti typu různé šrouby, rozstřikovadla, a pak je velká spodní část, kde je klidnější posezení na dřevěných lavičkách okolo vody,“ popisuje budoucí vybavení parku vedoucí odboru životního prostředí desáté městské části Martin Pecánek.

Nebude chybět ani fontána, která trochu připomíná tvar oka. Kolem fontány a dále do prostoru se klikatí také dva cyklookruhy pro kola a inline brusle.

Přehrát

00:00 / 00:00

O revitalizaci malešického parku informovala reportérka Evelyna Kulíšková

„Jeden je zvlněný, takže to bude docela i adrenalinová zábava se na něm projet. A myslíme i na seniory, kde tady bude umístěno pár cvičebních prvků,“ říká Pecánek.

V parku bude také altán. „Je to takzvaná sella terena, zastřešený altán. V případě dešťů se pod tím bude dát zčásti schovat a můžou se pod tím konat nějaké akce,“ vysvětluje Pecánek.

Park ze 70. let byl podle něj poměrně zanedbaný, lavičky i ostatní vybavení bylo nekompletní a zastaralé a všude bylo plno houštin.

„Na první pohled sice vypadaly dobře, ale bylo to útočiště různých skupin bezdomovců, takže když se ty keře redukovaly, tak se v tom objevila spousta různého odpadu včetně injekčních stříkaček,“ říká Pecánek s tím, že bez evropské dotace by opravy v takové míře možné nebyly.

Malešický park - zastřešený altán pro kulturní akce | Foto: Evelyna Kulíšková

„Z EU na to dostaneme 95 milionů a zbytek, to znamená 46 milionů, doplácíme z vlastních zdrojů," upřesnil místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák z ČSSD.

Kromě parku se radnice snaží vyjednat také úpravy okolních soukromých pozemků. Park by tak propojila s Prahou 3 přes Malešický les. Kromě toho Praha 10 plánuje revitalizaci parčíku u Vršovického nádraží.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme