Policie kvůli vraždě dívky v Klášterci nad Ohří posílila dohled u škol

Pitva devítileté dívky z Klášterce nad Ohří prokázala násilnou smrt. Policisté po vrahovi stále pátrají. Vyslýchají lidi z blízkého okolí zavražděné dívky. Žádného podezřelého, ale zatím nemají. Tamní policie proto zvýšila dohled u základních škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Klášterci nad Ohří děti zapalovaly svíčky před školou, kterou navštěvovala zavražděná devítiletá dívka | Zdroj: ČTK

Před školou v Klášterci nad Ohří, kam dívka chodila, je improvizované pietní místo. Hoří zde svíčky, jsou zde i plyšáci a různé vzkazy.

Teď přišla další dvojice přidat jakousi vzpomínku pro zemřelou. „Hodně mě to zasáhlo, je tady takový opar nad městem, takové posmutnělé je to tu. Asi to bude chvíli trvat, než se to dostane do starých kolejí,“ říká Pavel.

Podobný názor má i Jana Dlouhá. „Je to šílené. Celou noc jsme pátrali, hledali jsme, pomáhali jsme. Je neskutečné, co se tady děje. Hodně rodičů teď na děti čeká, vůbec se jim nedivím,“ svěřuje se.

Připraven je i psycholog

Ve škole, kam zavražděná dívka chodila, se už uskutečnila porada jak městské a státní policie, tak samozřejmě i vedení školy a Klášterce nad Ohří. Starostka Kateřina Mazánková potvrdila, že městská policie zvýší dohled u samotných škol.

„Naše policie je účastna, když děti chodí do školy, chodí ze školy, tak rozšíříme hodiny, kdy tady strážníci městské policie budou přítomni,“ upřesňuje Mazánková.

Vedle těchto speciálních opatření se můžou jak děti, tak rodiče obracet i na psychologa. „Máme svého školního psychologa, takže děti z té třetí třídy dostaly zprávičku v obálce pro rodiče, pro děti, že mohou paní doktorku kontaktovat zatím telefonicky, v pondělí tu bude osobně přítomna celý den,“ říká ředitelka základní školy Jana Dimunová.

Vedle školního psychologa je dětem i rodičům k dispozici také pracovnice pedagogicko-psychologické poradny z Kadaně.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme