Policisté v Českém Krumlově kontrolovali nákladní automobily

V Českém Krumlově dnes dopravní policisté kontrolovali nákladní auta. Zaměřili se na jejich technický stav, na dodržování předepsané hmotnosti a také na dodržování bezpečnostních přestávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní auto (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Morquefile

Policisté žádnou pokutu udělit nemuseli. Pouze dva vozy mírně překročily maximální povolenou hmotnost. Podle policistů to ale bylo v mezích zákonem stanovené tolerance, a tak na žádné sankce nedošlo.

Policisté měli stanoviště v areálu Správy a údržby silnic. Na betonové ploše tam měli elektronické váhy, kterými měřili zatížení jednotlivých náprav. Celé vážení pak vyhodnocoval počítač.

Policisté nestavěli auta u silnice, jak je běžné. Policejní vůz projížděl okruh o délce osm kilometrů a v případě nějakého podezření si zastavené auto přivezli ke kontrole.

Došlo i na kontrolu bezpečnostních přestávek. Dodržování sociálních předpisů bylo v pořádku. V posledních letech ale policisté zaznamenali různé podvody s takzvanými tachografy, které měří, zda řidič dodržuje přestávky.

Někteří si k motoru připevňují magnety. Tachograf to pak zmate a ten zaznamenává, že auto stojí. To přitom může být několik hodin na cestě. Policisté se ale také shodují, že v poslední době těchto podvodů ubývá.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme