Skanzen v Přerově nad Labem se nejspíš rozroste o další památky

Skanzen v Přerově nad Labem se nejspíš dočká dlouho plánovaného rozšíření. Areál by se mohl rozrůst o dalších pět objektů, které by nabídly místo novým muzejním expozicím i prostor pro výuku starých řemesel. Zvláštní je, že za to v podstatě může chyba krajských úředníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skanzen Přerov nad Labem (Střední Čechy - severovýchod - Polabí - 04) | Foto: CzechTourism

Hejtmanství by do Přerova mělo poslat část evropských peněz, které byly původně určené na dostavbu dalšího středočeského muzea v přírodě, a to v Kouřimi na Kolínsku. Dostavba v Kouřimi ale v nejbližší době nezačne, protože firma Metrostav odstoupila od smlouvy.

Tyto peníze teď hejtmanství využije kromě jiného i na dostavbu nových objektů v přerovském skanzenu.

V areálu se nachází sedm chalup se špýchary, dvě stodoly a několik menších prvků lidové architektury jako jsou chlívky nebo zvoničky. Po rozšíření v muzeu přibyde dalších pět objektů.

Konkrétně půjde o kapličku, která stávala přímo v Přerově na návsi a projekt počítá i s věrohodnou kopií kovárny a dvou stodol. V nových usedlostech by mělo být dost místa pro muzejní expozice i předvádění starých řemesel.

V ideálním případě by se se stavebními pracemi mělo začít na konci roku. Hotovo by mohlo být v polovině příštího roku. Muzeum ale musí napřed Středočeský kraj o dotaci oficiálně požádat.

Anna Maňourová, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme