Smlouva na systém SMS jízdenek je prý v Brně těsně před podpisem

Zřejmě už za několik týdnů budou moci cestující v Brně začít využívat SMS jízdenky. Po téměř dvouletém úsilí se dopravnímu podniku v polovině října podařilo na třetí pokus vybrat dodavatelskou firmu. Ta by měla podle předběžné dohody spustit systém 25. listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaje v místě jezdí po jedné koleji | Foto: Ivan Holas | Zdroj: Český rozhlas

Výběrové řízení na dodavatele žádný neúspěšný uchazeč nenapadl a smlouva s vítězem je těsně před podpisem.

„Co se týká výběrového řízení, tak tam už žádné dodatečné řešení nebo nějaké další komplikace nenastaly. Žádná z firem se žádným způsobem neodvolávala nebo nenapadala průběh výběrového řízení. V současné chvíli v podstatě probíhá dolaďování podmínek smlouvy, která bude v nejbližších dnech uzavřena,“ potvrdila mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Hailichová.

Současně se upřesňují některé důležité technické detaily, například formát jízdenek.

„Tedy jaký bude text SMS jízdenky, na jaké číslo se bude posílat a jak bude vypadat kampaň, která bude upozorňovat cestující na to, že už si mohou i v Brně SMS jízdenku zakoupit. Takže to jsou teď všechno takové ty praktické záležitosti, které řešíme tak, abychom stihli stanovený termín, který zatím máme daný na pondělí 25. listopadu,“ dodala mluvčí.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme