Sobotka v Ostravě zastavil přípravu pronájmu novojičínské nemocnice

Stranické špičky ČSSD spolu s Asociací krajů v Ostravě zastavily přípravu pronájmu jedné z okresních nemocnic jako kroku, který je v přímém rozporu s politikou sociálních demokratů. Moravskoslezští zastupitelé před časem schválili záměr, podle kterého měla novojičínskou nemocnici ovládnout společnost Agel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně | Foto: F. Tichý

Sobotka přijel řešit situaci s tím, že krajské musí zůstat krajům, a nakonec prosadil své. „Já jsem rád, že jsme se dnes dohodli na tom, že se budou zkoumat všechny varianty. Nejenom tedy varianta pronájmu,“ prohlásil poté.

Během pouhých 2 měsíců bude Asociace krajů, tedy nikoli pouze Ostrava, revidovat všechny smlouvy mezi nemocnicí a pojišťovnami.

„Není to jen moje věc, pro záměr pronájmu jsem nehlasoval sám,“ brání se moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas. „Zdravotní výbor vyhodnotil tuto variantu jako nejschůdnější v řešení tohoto problému.“

Vyjasnění politického napětí mezi Ostravou a Prahou bylo zřejmě velmi nutné. Novojičínská nemocnice má nezaplacené faktury po splatnosti za čtvrt miliardy korun a bez řešení jí zbývají jen měsíce života.

Martin Knitl, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme