Státní zástupce navrhl pro údajného Houskova vraha trest v dolní polovině trestní sazby

Státní zástupce požaduje pro údajného vraha vlivného člena ČSSD Romana Housky trest v dolní polovině trestní sazby. Chce také přiznat nároky poškozeným. Zaznělo to dnes u Krajského soudu v Ústí nad Labem, kde začaly závěrečné řeči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalobě z vraždy podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky čelí bývalý voják (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Obžalovaný bývalý voják se ke svému činu doznal. Řekl, že ho lituje.

Žalobce Vladimír Jan mu navrhuje trest v dolní polovině trestní sazby, která je v rozmezí 15 až 20 let:

"Navrhuji proto, aby soud kvalifikoval jednání obžalovaného jako vraždu a porušení domovní svobody. Poškozeným navrhuji jejich nároky přiznat."

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud s údajným vrahem Romana Housky sleduje redaktorka Iva Zítková

S kvalifikací trestného činu nesouhlasil ve své závěrečné řeči obhájce Tomáš Oujezký. Podle něho jsou všechny důkazy neprůkazné.

Balistici například neprokázali ani to, že se střílelo ze zbraně, kterou obžalovaný policii odevzdal. Stoprocentní nejsou ani otisky prstů nebo DNA nalezené na místě činu. Podle obhájce šlo o zabití.

"Je třeba přihlédnout i k tomu, že se přiznal. Pokud by se nedostavil, tak by ani odsouzen nebyl," pronesl obhájce.

Podle obžaloby zastřelil bývalý voják Housku loni 18. listopadu před domem v Chomutově, kde politik žil s Janou Vaňhovou. Podle žalobce se na vraždu připravoval. O Houskovi a Vaňhové údajně měsíce zjišťoval informace. Krátce před činem si koupil elektrický paralyzér, kterým prý oběť omráčil. Housku pak čtyřikrát střelil. Podle policie poté prohledal dům.

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme