V Lukách končí bankovní pobočka, lidé budou muset pro peníze až do Jihlavy

Lidé z Luk nad Jihlavou se bouří proti zrušení jediné bankovní pobočky. Česká spořitelna skončí v městysi s třemi tisíci obyvatel k poslednímu červnu. Především starším lidem se nelíbí, že budou muset kvůli vybírání peněz až do dvanáct kilometrů vzdáleného krajského města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká spořitelna (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„To je hloupost, jsem proti tomu. Všichni jsou proti tomu. To je nemyslitelné, aby tady uzavírali pobočku. Když musíme všichni do Jihlavy a je tady tolik obyvatel, čím dál více jich je. Je to hloupost, všichni jsou proti tomu,“ rozčiluje se na náměstí v Lukách nad Jihlavou starší žena, která jde zrovna na nákup.

Souhlasí s ní i muž, který postává opodál. Zrušení pobočky pro něj představuje problém. „Bankomat zrušili, to zruší. Všechno je jenom do Jihlavy, tam je to na každém kroku. To samé s lékárnami. Samé zlodějiny, nic jiného,“ tvrdí pan Jaroslav.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč se v Lukách zavírá pobočka České spořitelny a co na to lidé, zjišťovala redaktorka Lucie Maxová

Podle Kláry Pačesové z tiskového centra České spořitelny může za zrušení pobočky v Lukách nad Jihlavou nedostatečná využitelnost.

„Po důkladné analýze jsme se proto rozhodli ukončit k 30. červnu provoz pobočky v Lukách, která byla doposud otevřena dva dny, a to pouze do 16. hodin. Klienti nyní mohou využít například služeb pobočky v obchodním centru City Park Jihlava, která je otevřená od pondělí do soboty od devíti až do devatenácti hodin,“ upřesňuje Pačesová.

To je ale pro řadu starších obyvatel z Luk daleko, a proto od spořitelny odcházejí. „Já už jsem přešla na poštu, protože se to nedá. Kam budu jezdit, na nohy nemůžu, nikam se nedostanu, tak co,“ vysvětluje starší žena.

I proto vedení Luk nad Jihlavou nyní vyjednává s dalším peněžním ústavem umístění bankomatu. Pokud vše půjde podle plánu, lidé se ho v městysu dočkají v polovině letních prázdnin.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme