V Ostravě by nakonec mohlo vládnout hnutí Ostravak s ČSSD a KSČM

Vítěznému Hnutí ANO 2011 v Ostravě hrozí, že skončí v opozici. Hnutí Ostravak vycouvalo z koaličního vyjednávání kvůli sporům o centrální ostravský obvod. Do hry se tak vrátila ČSSD, která už počítala s opoziční spoluprací s KSČM. Primátorem Ostravy se zřejmě stane sociální demokrat Lumír Palyza.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice a magistrát v Ostravě | Foto: Filip Jandourek

„Díky významnému průniku volebních programů jsme se nakonec dohodli na tom, že všechny tři strany mohou spolupracovat,“ potvrdil lídr sociálních demokratů Lumír Palyza.

„A v dnešní den jsme uzavřeli memorandum o vzájemné spolupráci, která by měla vést k uzavření koaliční dohody ve městě Ostrava a upravit tak uspořádání, které by mělo být platné pro roky 2014 až 2018.“

Právě Lumíra Palyzu dnes odpoledne nominoval klub zastupitelů do funkce primátora a Palyza tak získal podporu svých stranických kolegů. Ostravak i KSČM už dříve oznámily, že o primátorskou funkci usilovat nechtějí.

Podle Palyzy by v jedenáctičlenné městské radě měl mít Ostravak pět zástupců a po třech pak ČSSD a KSČM. Ostravak chce resorty financí, investic a ekonomického rozvoje, ale také sociální oblast a zdravotnictví.

Zároveň nově trvá na zřízení radního či náměstka pro bezpečnost a informační technologie.

ČSSD chce usilovat kromě primátora také o dopravu, zatímco KSČM má podle lídra Martina Jurošky zájem o životní prostředí a školství.

Výsledky voleb do městského zastupitelstva - Ostrava | Foto: Český rozhlas

ČTK, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme