Vánoční strom už září v Kolíně a Nymburce, v příštím týdnu ho rozsvítí Čáslav či Kutná Hora

V neděli začíná advent a mnohá středočeská města se kvůli tomu už zahalila do předvánočního hávu. Kolínské Karlovo náměstí rozzářily v 17 hodin stovky pestrobarevných světel umístěných na vánočním stromě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoce, vánoční stromek | Foto: Jana Matznerová

Na náměstí se lidé scházeli už od 9 hodin ráno. Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu v Kolíně totiž předcházel tradiční vánoční jarmark. Odpoledně se na náměstí zpívaly koledy, například v podání kolínského ženského pěveckého sboru.

Jedenáctimetrový stříbrný smrk se rozzářil v 17 hodin. Kolín má letos mnohem bohatší vánoční výzdobu než v letech minulých. Nechybí ozdobná světla na lampách pouličního osvětlení a na přání obyvatel kolínského předměstí Zálabí je vánoční strom i na tamním Jiráskově náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Trnky z kolínského náměstí, které se chystalo na rozsvícení vánočního stromu

V 17 hodin se rosvítil i vánoční strom v Nymburce na Náměstí Přemyslovců. V pondělí bude rozsvícen strom na náměstí v Čáslavi a symbolicky o středečním svátku svaté Barbory se rozzáří světla na vánočním stromu v Kutné Hoře, kde se nachází Chrám svaté Barbory. Přítomní se tam budou moci účastnit soutěže, v níž se bude hledat recept na nejlepší bramborový salát.

Na Staroměstském náměstí v Praze bude zářit obří smrk už v sobotu v podvečer. Čtyřiadvacet metrů vysoký strom pro hlavní město porazili v Ratajích nad Sázavou na Kutnohorsku.

Michal Trnka, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme