Augusta: Každý má dveře otevřené......

V celku bez překvapení je nominace pro úvodní podnik Euro Hockey Tour, zlínský turnaj Česká pojišťovna Cup. Třiadvacítce hráčů vévodí borci z domácí extraligy, přičemž největší zastoupení mají pražská "S". Sparta i Slavie dodaly po čtyřech borcích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za malé překvapení by se možná dal označit jediný legionář ve výběru, ex-litvínovský bek Angel Nikolov, který v současnosti hájí barvy finského Jyväskylä. Trenérská dvojice Josef Augusta a Vladimír Martinec tak nepovolala tradiční opory národního týmu jako třeba Tomáše Vlasáka či Jiřího Vykoukala. "Vykoukal byl loni zraněn, měl problémy s třísly a byl i na operaci. Vyšli jsme proto z toho, že se potřebuje rozehrát a to že chybí v tomto výběru neznamená, že s ním nepočítáme. Pro žádného z hráčů nejsou dveře do reprezentace uzavřeny," zdůraznil Josef Augusta. Důvod absence Tomáše Vlasáka, který v létě přestoupil do švýcarského Ambri-Piotta, je podle kouče ještě prozaičtější. Švýcarská nejvyšší soutěž startuje ve stejný den jako zlínský turnaj, tedy 6. září, a trenéři reprezentace nechtěli forvardovi komplikovat sžívání s novým prostředím.

Další a možná poslední šanci dostane ve Zlíně obránce Libor Procházka, který v létě vyměnil karlovarský dres za třinecký. Ve městě třinácti pramenů se zadákovi přžíliš nedařilo, ale mezi oceláři prý znovu ožil. "Je to zkušený bek, který má dost zkušeností s mezinárodním hokejem. Navíc o něm máme velmi dobré reference ze zápasů probíhajícího Tipsport Cupu," vysvětloval Josef Augusta.

Český hokej v létě znovu zeštíhlel odchody do zámoří a jako tradičně se tato změna projevila na pozici gólmana. Do týmu New York Islanders totiž zamířil Dušan Salfický a o uprázdněnou pozici tuzemské brankářské jedničky se tak popere dvojice Vladimír Hudáček a Roman Málek. Jak ale potvrdil Josef Augusta, v turnajích Euro Hockey Tour dostanou oba stejně příležitostí: "Kdo bude chytat úvodní utkání oznámíme den před zápasem a poté se budou gólmani ob zápas střídat."

Vítanou posilou zadních řad by se mohl ve Zlíně stát Tomáš Kaberle, který dosud marně jedná s týmem zámořské NHL Toronto Maple Leafs o nové smlouvě. Pokud by ji do začátku turnaje nestihl podepsat je připraven na turnaji Česká pojišťovna Cup nastoupit. O žádných dalších posilách z NHL ale Josef Augusta neuvažuje, byť v podobné situaci jako Kaberle je několik dalších českých hráčů. "My jsme se rozhodli pro Tomáše Kaberleho, osobně jsem s ním mluvil a nyní vše záleží jenom na tom, jestli Tomáš podepíše novou smlouvu a hned desátého září bude odlétat do tréninkového kempu. Pokud by se tak stalo, nikoho dalšího kontaktovat nebudeme."

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme