Bezzubý Liberec na Letné neměl šanci

Jediný gól padl v dohrávce úvodního kola Gambrinus ligy mezi fotbalisty Sparty a Liberce. V 19. minutě ho vstřelil Sparťan Libor Došek a domácí tak na Letné zvítězili 1:0. Utkání vidělo 16 a půl tisíce diváků. Na Letné se utkali vítězové posledních dvou ročníků Gambrinus ligy a týmy, které v minulé sezóně do posledních kol bojovaly o titul. Nakonec ho získala Sparta a právě ta i v utkání dominovala

R. Zábavník a J. Nezmar

R. Zábavník a J. Nezmar | Zdroj: ČTK

Na Letné panoval nejen dopravní chaos, ale také pořádné horko. I proto se možná zápas chvíli rozjížděl pomaleji a především z domácí strany se zdálo, že se narychlo sestavená záloha teprve sehrává. Jenže moc dlouho to mistrovskému týmu netrvalo a po čtvrthodině začal letenský stroj pracovat na plné obrátky. Severočeši přijeli s hodně defenzivně poskládanou sestavou, v níž se to jen hemžilo zkušenými hráči, ale na hře to vůbec nebylo znát. Liberec zmatkoval v rozehrávce, nestačil sparťanům v dynamice a zaostával i v kombinaci. To potvrdila i branková situace z 19. minuty. Horváth s Abrahamem rychlými přihrávkami před šestnáctkou uvolnili nehlídaného Doška a ten střelou pod nohy vybíhajícího Hauzra skóroval.

Spartu gól hodně zvedl, naopak hosté působili chvílemi až chaoticky. I proto následoval velký domácí tlak, který jen vinou sparťanských nepřesností nevyústil ve vysoké vedení. Mezi střelce se mohl zapsat po průniku ze strany Kulič, Pospěcha s Kiselem vychytal Hauzr, Abraham v další velké šanci nastřelil jen tyč. I v druhém poločase sparťanský nápor pokračoval, ovšem hosté už svoji defenzivu přece jen zabezpečili lépe. Bejbl se stáhl na stopera, žlutá hradba efektivněji zachytávala sérii narážeček uprostřed hřiště a domácí fotbalisté se dostávali jen k šestnáctce, kde však jejich akce končily. Dopředu Liberečtí spoléhali přes jednobrankovou ztrátu jen na nováčky Jirouše s Hudsonem, kteří to ale měli i díky skvělé práci stopera Šimůnka obzvlášť těžké. V závěru se sice několikrát Liberečtí dostali dlouhými nákopy před Poštulku, ale všechny pokusy o vyrovnání stačila letenská obrana bez potíží odvrátit.

Sparta Praha - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 19. Došek.
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Hojsík. ŽK: Kisel, Kladrubský - Petrouš, Pudil, Jirouš.
Diváci: 16.544.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít