Brankář Hašek poprvé v sezóně prohrál

Český brankář Dominik Hašek okusil poprvé v letošní sezóně zámořské NHL hořkost porážky. Jeho Detroit si odvezl z Pittsburghu prohru 3:4. Jeden gól Tučňáků vstřelil Martin Straka. Porážkám svých týmů nezabránili ani Roman Čechmánek v brance Los Angeles a Roman Turek v brance Calgary. Jediným českým brankářem, který se radoval z výhry tak byl Tomáš Vokoun z Nashvillu. Predátoři porazili Columbus 3:2.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Dominik Hašek čelil v Pittsburghu pouze sedmnácti střelám, přesto čtyřikrát inkasoval. Nejhůře si vedl ve třetí třetině, kdy pustil dva góly ze tří střel. Domácí mladíci vedení kapitánem Mariem Lemieux prohrávali s Red Wings už 1:3, ale dokázali zápas otočit. Jednou se za Haškova záda trefil také jeho krajan Martin Straka. V dresu Rudých Křídel se opět neobjevil Jiří Hudler. Nedařilo se ani dalším dvěma českým gólmanům. Los Angeles v brance s Romanem Čechmánkem prohrálo v Bostonu 3:4, přestože po prvních dvaceti minutách vedlo 3:0. V závěrečné třetině ale domácí zápas třemi brankami dokonale otočili, gólman Potvin si navíc nepřipsal ani jeden zákrok. Roman Turek nezabránil prohře Calgary s Buffalem 0:2, jednou ho překonal také Aleš Kotalík. Jediným českým brankářem, který se mohl radovat z výhry tak byl Tomáš Vokoun z Nashvillu. Jeho tým porazil Columbus 3:2, za Blue Jackets se trefil David Výborný.

Podruhé v řadě bodovali dva čeští útočníci ve službách Ottawy. Radek Bonk přispěl gólem a asistencí k vítězství nad San Jose 4:1, Václav Varaďa jednou přihrával. Dva góly vstřelil slovenský hokejista Marián Hossa, který tak bodoval už v pátém utkání za sebou.

Ve výborných výkonech pokračují překvapivě hokejisté Atlanty, kteří v letošní sezóně ještě neprohráli. Nad Chicagem zvítězili vysoko 7:2 především zásluhou mladého ruského útočníka Ilji Kovalčuka. Ten zaznamenal svůj druhý hattrick v NHL a s pěti góly vede tabulku střelců. Po dvou asistencích si připsali František Kaberle a Patrik Štefan.

Už pět zápasů čekají na výhru hráči Washingtonu. Na brankáře St. Louis Osgooda vystřelili jen desetkrát a prohráli 1:4. Za domácí se poprvé v sezóně trefil Petr Čajánek. Svého premiérového gólu v letošním ročníku se dočkal také Patrik Eliáš, ale na výhru New Jersey to nestačilo. Ďáblové podlehli Tampě 2:3.

Výsledky:

Montreal - Toronto 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 15. Jackman (T. Kaberle). Střely na branku: 15:25. Diváci: 21.273

New York Islanders - Florida 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 36. Czerkawski (Hamrlík), 45. Kvaša - 21. Viktor Kozlov. Střely na branku: 46:21. Diváci: 16.295

New York Rangers - Carolina 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

Branky: 8. Lindros, 28. M. Messier - 4. Cole, 23. C. Adams. Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.865

Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: 23. Archipov, 25. R. Murray, 28. G. Johnson (Židlický, Erat) - 33. McDonell, 55. Výborný (Špaček). Střely na branku: 33:28. Diváci: 10.499. Za Nashville odchytal Tomáš Vokoun celý zápas, zlikvidoval 26 střel

Calgary - Buffalo 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 2. Kotalík, 40. Šatan. Střely na branku: 20:18. Diváci: 14.139. Za Calgary odchytal Roman Turek 59 minut, zlikvidoval 16 střel

Phoenix - Philadelphia 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)

Branky: 4. Nagy, 19. Savage, 41. Doan, 55. Radivojevič (Hrdina) - 12. a 35. Recchi, 2. Pitkanen, 14. Roenick, 47. K. Primeau. Střely na branku: 23:35. Diváci: 15.073

Minnesota - Vancouver 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

Branky: 25. Dowd (Kuba), 30. M. Johnson - 18. Näslund, 59. H. Sedin. Střely na branku: 18:24. Diváci: 18.568

St. Louis - Washington 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 13. Demitra, 15 Pronger, 24. Čajánek, 27. Tkachuk - 34. Zubrus. Střely na branku: 27:14. Diváci: 19.223

Atlanta - Chicago 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Branky: 4., 50. a 56. Kovalčuk (na druhou F. Kaberle, na třetí Štefan), 10. Vjačeslav Kozlov (F. Kaberle), 11. S. Aubin, 29. Savard, 34. Cowan (Štefan) - 20. Sullivan, 25. Arnason. Střely na branku: 44:26. Diváci: 15.647

New Jersey - Tampa Bay 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky: 22. Eliáš, 28. Martin - 12. Cibák, 38. Lecavalier, 55. St. Louis. Střely na branku: 31:23. Diváci: 15.590

San Jose - Ottawa 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 49. Sturm - 29. a 50. Marián Hossa (na první Varaďa, Bonk), 14. Neil, 25. Bonk. Střely na branku: 29:23. Diváci: 14.807

Los Angeles - Boston 3:4 (3:0, 0:1, 0:3)

Branky: 8. a 18. L. Robitaille, 20. Višňovský (Modrý) - 34. Sandy McCarthy, 45. Rolston, 58. Bergeron, 59. Knuble. Střely na branku: 18:27. Diváci: 18.108. Za Los Angeles odchytal Roman Čechmánek celý zápas, zlikvidoval 23 střel

Pittsburgh - Detroit 4:3 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 33. a 52. Fata, 6. Abid, 41. Straka - 14. Zetterberg (Fischer), 18. Holmström, 29. McCarty. Střely na branku: 17:34. Diváci: 13.421. Za Detroit odchytal Dominik Hašek 59 minut, zlikvidoval 13 střel

Edmonton - Colorado 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky: 21. a 42. Staios (na první Hemský), 14. York, 37. Cross, 50. Reasoner, 60. Smyth - 9. Kariya, 26. R. Blake, 38. Tanguay. Střely na branku: 25:34. Diváci: 16.839