České basketbalistky už mají evropský šampionát v kapse

Českým basketbalistkám stačily k postupu na evropský šampionát pouhé čtyři zápasy - už loni na podzim porazily postupně Belgii, Litvu a Itálii, letošní podzimní odvetnou část kvalifikace odstartovaly také vítězstvím - pokořily znovu Belgičanky, a to dokonce v jejich domácím prostředí. Tím je jasné, že v září příštího roku je čeká finálový turnaj v Aténách. Zbytek kvalifikace si s klidem mohou vychutnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zase pod košem | Foto: BK Žabiny

Hráčkám i trenéru Janu Bobrovskému spadl po v belgickém Namuru kámen ze srdce. Belgičankám nepomohla k úspěchu ani téměř plná hala. Bouřlivá atmosféra, která jim měla přičarovat vítězství, se nekonala. "Byl tam docela slušný počet fanoušků, asi kolem osmi set, také domácí kapela, která je tradiční v Belgii a ve Francii, ale bouřlivě to tam příliš nevypadalo," dodal trenér Jan Bobrovský. Samozřejmě že v šatně po výhře zavládlo nadšení. "Myslím si, že holky měly z vítězství velikou radost. Tím, že jsme uhrály to svoje a postoupily jsem už teď, bude mít za následek to, že snad zbytek kvalifikace bude klidný a bez nervozity z naší strany a že vždy předvedeme divákům pohlednou hru," okomentoval situaci Bobrovský.

České basketbalistky se kvalifikovaly na ME 2003 ze semifinálové skupiny D, skupin je pět a z každé postupují dva nejlepší týmy. Jistotu startu na finálovém turnaji už měly domácí Řecko a obhájkyně titulu z Francie.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme