Čeští Rangers porazili Pittsburgh

Čeští hokejisté ve službách newyorských Rangers zařídili výhru v Pittsburghu 4:1 v zápase zámořské NHL. Robert Holík si připsal gól a asistenci, Petr Nedvěd jednou skóroval a Martin Ručinský nahrával na dvě branky. Útočník Martin Straka zařídil gólem v poslední minutě remízu Los Angeles s Dallasem 2:2. Nashville zdolali obhájce Stanley Cupu New Jersey 3:2 i díky osmatřiceti zákrokům Tomáše Vokouna.

Martin Ručínský

Martin Ručínský | Foto: St. Louis Blues Online

Hlavním hrdinou Rangers byl však brankář Jussi Markanen. Finský gólman si poradil se čtyřiceti střelami Tučňáků a chytil i trestné střílení Erika Melocheho za stavu 1:0 pro Rangers. Ti porazili v letošní sezóně Pittsburgh už potřetí.

Brankář Tomáš Vokoun je jednou z hlavních opor Nashvillu na cestě do play off, které by si Predators zahráli poprvé v klubové historii. V sobotním zápase proti New Jersey si připsal 38 úspěšných zásahů a pomohl tak k výhře 3:2. Jednu branku Devils vstřelil český útočník Patrik Eliáš. Za domácí jednou přihrával Martin Erat.

Páté utkání bez výhry v řadě odehrál Washington. V Ottawě prohrál 2:5, přestože ještě po dvou třetinách držel v hlavním městě Kanady nerozhodný stav 1:1. V závěrečných dvaceti minutách však čtyřikrát inkasoval, z toho dvakrát do prázdné branky. Jeden gól Capitals vstřelil útočník Robert Lang, který se tak mohl radovat z dvacáté letošní branky. V brance Senátorů nastoupil Martin Prusek a zlikvidoval čtrnáct střel soupeře.

Český útočník Martin Straka zařídil gólem v poslední minutě remízu Los Angeles s Dallasem 2:2. Hosté v Kalifornii dvakrát vedli, ale Králové dokázali dvakrát vyrovnat. V poslední minutě vedli Stars 2:1 a navíc hráli přesilovku. Pak ale obránce Richard Matvichuk minul u mantinelu nahozený puk Jaroslava Modrého a po nahrávce Erika Belangera vyrovnal v čase 59:39 Martin Straka. Pro Dallas je to druhé stejným způsobem ztracené vítězství. Ve středu přišli o výhru nad Montrealem také až v poslední minutě.

Právě Montreal si poradil s Atlantou 5:1 i díky brance Jana Bulise, která padla už ve druhé minutě utkání.

Výsledky:

Pittsburgh - New York Rangers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 54. Meloche - 2. LaCouture, 35. Nedvěd, 55. Ortmeyer (Holík, Ručinský), 60. Holík (Ručinský). Střely na branku: 41:27. Diváci: 10.078

Montreal - Atlanta 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 2. Bulis, 9. Zedník, 30. Ribeiro, 40. Sundström, 60. Juneau - 56. Tamer. Střely na branku: 35:28. Diváci: 21.273

Boston - New York Islanders 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)

Branky: 1. Samsonov, 38. Bergeron, 43. S. McCarthy - 13. Czerkawski (Martínek), 48. Hunter, 52. Aucoin. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16.408

Ottawa - Washington 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky: 35. a 59. Smolinski, 45. a 50. Alfredsson, 59. Neil - 26. Halpern, 58. Lang. Střely na branku: 28:16. Diváci: 17.695. Martin Prusek odehrál za Ottawu celý zápas a zlikvidoval 14 střel

Toronto - Buffalo 3:3 (1:0, 0:3, 2:0)

Branky: 7. Roberts, 44. Sundin, 57. Stajan (T. Kaberle) - 26. Šatan, 27. Drury, 34. Fitzpatrick. Střely na branku: 37:16. Diváci: 19.352

Detroit - Anaheim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 14. Holmström, 42. Shanahan, 57. Maltby - 35. McDonald. Střely na branku: 41:32. Diváci: 20.066

Florida - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 23. Weiss (Trnka). Střely na branku: 34:42. Diváci: 15.874

Tampa Bay - Philadelphia 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Branky: 11., 22. a 25. Modin, 27. Lecavalier, 54. Clymer, 54. Fedotěnko - 8. Brashear. Střely na branku: 27:19. Diváci: 19.242

St. Louis - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 8. Mellanby - 27. Dimitrakos, 31. Sturm, 54. Harvey. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.381

Nashville - New Jersey 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 14. a 46. Legwand (na první Erat), 25. Eaton - 30. Eliáš, 60. Madden. Střely na branku: 27:40. Tomáš Vokoun odehrál za Nashville celý zápas a zlikvidoval 38 střel. Diváci: 12.754

Calgary - Vancouver 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 44. Clark - 27. Näslund, 34. Arvedson, 37. Sopel. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.269

Los Angeles - Dallas 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

Branky: 19. Pálffy, 60. Straka (Modrý) - 7. Guerin, 22. Barnes. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.118