Ani dnešní kolo nerozhodlo o mistrovi ligy. Slavie vyhrála v Mladé Boleslavi, Plzeň v Brně

Po dnešním 29. kole ePojisteni.cz ligy už mohlo být jasno o novém či staronovém mistrovi. Slávisté dokázali v Mladé Boleslavi vyhrát 2:1 ale Plzeň nepřipustila předčasné vršovické oslavy a porazila Brno 1:0. O vítězi první ligy se tak rozhodne až v posledním kole. Slavie se v něm utká s Brnem a Plzeň s Jihlavou

Mladá Boleslav, Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávistická radost

Slávistická radost | Zdroj: ČTK

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 1:2

Boleslav nezachytila úvod a Slavia si díky tomu od prvních minut vytvořila tlak, který brzy korunovala vedoucí brankou. V desáté minutě zblokovala Zmrhalovu šanci obrana na roh, po němž přetlačil Ngadeu nedůrazného Vejmolu a hlavou otevřel skóre. Kamerunský vítěz letošního afrického šampionátu dal pátý gól v české lize.

Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji, ale nebezpečnější byla i dál Slavia. Mešanovič nejprve v tísni mířil mimo a poté ho vychytal Vejmola. Boleslav začala hrozit až s příchodem střídajícího Chramosty.

Deset minut před koncem mohl rozhodnout hostující Bořil, jehož střelu zastavilo až břevno. Boleslav pak vystupňovala tlak a Slavii po Přikrylově střele podržel Pavlenka. V 85. minutě Pražané pojistili své vedení. Míč se z levé strany dostal až před střídajícího Mingazova, jemuž první pokus o střelu nevyšel, ale z druhého už k tyči zvýšil.

Minutu před koncem ještě zdramatizoval snižující trefou k tyči závěr střídající Chramosta, ale Slavia už klíčovou výhru udržela. Mrzet jim nemusely ani dvě zahozené šance v závěru v podání Mingazova a Hušbauera.

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 0:1

Brňané se snažili v úvodu o aktivní hru, záměr jim ale dlouho nevydržel. Jedinou vážnější šanci měl Řezníček, s jeho střelou si ale brankář Bolek snadno poradil.

Plzeň postupně získala územní převahu, která ale nevedla do šancí. Za celý první poločas Viktoria se před důraznou obranou soupeře neprosadila a brněnskou branku neohrozila. Ve 12. minutě po Hubníkově centru Krmenčík hlavou vysoko přestřelil, o čtyři minuty později Petrželův centr přistál v Melichárkově náruči.

Po změně stran Plzeň zrychlila hru a také zpřesnila kombinační souhru. Získala ještě výraznější územní převahu, s hrou do plné obrany si ale příliš nevěděla rady. Ve 49. minutě po Pilařově centru z levé strany hlavičkoval z úhlu Matějů, který ale Melichárka nepřekonal. O pět minut později Krmenčík hlavičkou netrefil branku.

Zbrojovka spoléhala jen na brejky. V 58. minutě zachránil situaci za cenu žluté karty brankář Bolek, jenž po vyběhnutí před trestné území fauloval Přichystala. Jelikož ale nešlo o vyloženou šanci, sudí vytáhl jen žlutou kartu.

V závěru plzeňský tlak ještě zesílil. V 83. minutě po rohovém kopu Hájek těsně minul branku. Nervózně hrající hosté se prosadili až v 90. minutě, když únik Kopice po pravé straně proměnil Krmenčík a udržel naděje Plzně na obhajobu titulu.