Sobotkův gól nezastavil rozjetý Nashville, Predators vyhráli i svůj pátý zápas play off

Útočník Vladimír Sobotka podruhé skóroval v letošním play off NHL, hokejisté St. Louis ale prohráli v úvodním utkání 2. kola s Nashvillem 3:4. Predators tak zůstávají v letošních bojích o Stanley Cup neporaženi, v 1. kole vyřadili nejlepší tým Západní konference Chicago 4:0 na zápasy.

St. Louis Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Sobotka v hloučku spoluhráčů oslavuje vyrovnávací gól, Blues ale stejně proti Nashvillu padli | Zdroj: Reuters

Blues dvakrát prohrávali o dva góly, ve třetí třetině dokázali dvěma trefami v rozmezí necelých tří minut manko smazat.

Sobotka byl v 50. minutě autorem vyrovnávací branky na 3:3, když se protáhl podél pravého mantinelu do útočného pásma a z kruhu pro vhazování překonal Pekku Rinneho prudkou střelou švihem k bližší tyči.

O pět minut později však rozhodl o vítězství hostů svým prvním gólem v letošním play off Vernon Fiddler. Ten se po zaváhání jednoho z domácích beků ocitl sám před Jakem Allenem, který se mu pokusil puk vypíchnout, Fiddler byl ale u kotouče o chvilinku dřív a pod tělem brankáře jej prostrčil do sítě.