Hokejový turnaj na olympiádě ve Vancouveru

Hokejový turnaj století se podle většiny českých příznivců hrál v roce 1998 v Naganu. Ale ještě lepší měl být ten, který hostil v tomto roce kanadský Vancouver. Byl skutečně vynikající, podle mnohých laiků i odborníků nedostižný, nepřekonatelný. České hodnocení kalí narozdíl od olympiády v Japonsku nevydařené vystoupení národního týmu, protože Růžičkovi svěřenci skončili na letošních zimních hrách za očekáváním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti Miga a Quatchi hrají hokej | Foto: © VANOC/COVAN

Finsko bylo ve čtvrtfinále určitě k poražení, o to víc vyřazení mrzí. Jinak si ale i český a moravský hokejový fanoušek musel na olympijském tunaji smlsnout. Jak na něj s téměř ročním odstupem vzpomíná bývalý reprezentační obránce František Kaberle se dozvíte v přiloženém rozhovoru. Ptali jsme se také na další otázky:

Český celek doplatil na turnaji především na slabou koncovku, nehrál dobře ani přesilovky, přitom to po prvním utkání a výhře nad Slovenskem vypadalo všechno tak nadějně. Vy jste určitě o vancouverské olympiádě mluvil se synem Tomášem, který v českém týmu nechyběl. Na co jste přišli, co bylo hlavním problémem českého výběru, že už výkon z prvního zápasu nezopakoval?

Přehrát

00:00 / 00:00

František Kaberle hodnotí hokejový turnaj ve Vancouveru 2010

Trenéru Růžičkovi po turnaji vyčítali příliš opatrnou taktiku, která byla pravým opakem toho, co předváděli třeba Kanaďané, Američané, Slováci. Měli jsme hrát útočnější, odvážnější a agresivnější hokej?

Do finále turnaje se dostaly Kanada a USA, tak jak si organizátoři přáli. A asi se shodneme, že to bylo spravedlivé, na turnaji byly tyhle týmy nejlepší. A zatímco u Kanady se to řekněme čekalo, Spojené státy s mladým týmem překvapily. Evropský hokej ve Vancouveru na zámořské celky neměl. Bylo to hlavně proto, že se hrálo právě v Kanadě?

Hned po skončení olympijského turnaje ve Vancouveru se začalo debatovat o tom, zda na příští olympiádě v Soči budou znovu hrát nejlepší hokejisté z NHL, jak je tomu od roku 1998. Jak se na takovou situaci tváří třeba váš syn Tomáš a co byste tomu říkal, kdyby byla olympiáda po dvaceti letech zase bez hokejistů z nejlepší světové soutěže?

ZPĚT NA ROK VE SPORTU

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme