Kreuziger na Tour šestý

V první letošní horské etapě na Tour de France dojel jediný český zástupce v celém pelotonu Roman Kreuziger na výborném šestém místě se ztrátou sedm sekund na vítěze. V celkovém pořadí se posunul na 23. příčku a za vedoucím Kirchnerem z Lucemburska zaostává o dvě minuty a dvacet sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France | Zdroj: ČTK

Nejrychlejším v šesté etapě byl italský jezdec Riccardo Ricco, který rozhodl v závěrečném spurtu. Zhruba 200 metrů před cílem Ital nasadil k finiši a až za ním dojeli do cíle Španěl Alejandr Valverde a Australan Cadel Evans. Italský jezdec ze stáje Saunier Duval si tak připsal svůj vůbec první triumf na Tour.

Ve žlutém trikotu pojede Lucemburčan Kirchen, který z něj vysvlékl Němce Schumachera. Ten se mezi nejlepšími držel až do samotného závěru závodu, kde ho zbrzdil pád. Po lehkém kontaktu právě s Kirchem se dosavadní lídr ocitl na zemi v ležící poloze a do cíle dorazil s více než půl minutovou ztrátou na vítěze. Karambolu dosud vedoucího jezdce se jen těsně vyhnul i Roman Kreuziger. Tour bude v sedmé etapě pokračovat z Brioude do Aurillac a závodníci při ní ujedou 159 kilometrů. Start je naplánován na pátek ve třináct hodin a dvacet minut.

Výsledky - 6. etapa (195,5 km): 1. Ricco (It.) 4:57:52, 2. Valverde (Šp.), 3. Evans (Austr.) oba -1, 4. F. Schleck, 5. Kirchen (oba Luc.) oba -4, 6. Kreuziger (ČR), 7. Duenas, 8. Sastre (oba Šp.), 9. Meňšov (Rus.), 10. Piepoli (It.) všichni -7.

Průběžné pořadí: 1. Kirchen 24:30:41, 2. Evans -6, 3. Schumacher (Něm.) -16, 4. Vandevelde (USA) -44, 5. Millar (Brit.) -47, 6. Lövkvist (Švéd.) -54, 7. Meňšov -1:03, 8. Valverde, 9. Devolder (Belg.), 10. Pereiro (Šp.) všichni -1:12, ...23. Kreuziger -2:20.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme