Lang pomohl dvěma body k výhře Red Wings

Robert Lang má týden před zahájením hokejového turnaje na olympijských hrách v Turíně výbornou formu. Útočník Detroitu vstřelil gól a na další přihrál v zápase NHL proti Nashvillu a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Red Wings porazili Predátory podruhé během dvou dnů. Hostům nepomohlo ani 43 úspěšných zákroků brankáře Tomáše Vokouna.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Nashvillu zbývá do olympijské přestávky sehrát ještě jedno utkání a pokud se chce udržet mezi prvními čtyřmi týmy Západní konference, musí po třech prohrách vyhrát.

Nedařilo se ani Ottawě, která na vlastním ledě podlehla Atlantě 1:2. Dominik Hašek sice narozdíl od předchozího utkání v New Yorku proti Rangers odchyral lepší zápas, ale ani to Senátorům na body nestačilo. Český olympionik zlikvidoval dvacet střel soupeře. Utkání rozhodly přesilovky Atlanty, která dokázala vstřelit obě branky v početní výhodě, zatímco Senátoři nevyužili ani jedinou. Útočník Trashers Ilja Kovalčuk se 37. gólem dostal před Jaromíra Jágra v tabulce střelců.

Útočník New Jersey Patrik Eliáš skóroval ve druhém zápase za sebou a přispěl k vítězství Devils v Bostonu 3:2 v prodloužení. Po dodatečné nominaci do olympijského týmu si Eliáš připsal ve dvou zápasech čtyři body, svým gólem ve čtvrtek zahájil obrat ve skóre, který pak po necelých třech minutách nastavení pečetil Brian Gionta.

Montreal se po slibném začátku sezony pere o osmé místo zajišťující play off. Před olympijskou přestávkou se hokejisté nejslavnějšího celku NHL zvedli a z posledních sedmi zápasů vyhráli pět. V Buffalu oplatili Sabres úterní porážku naprosto stejnou výhrou 3:2 v prodloužení. Alexej Kovaljov dal dva góly včetně vítězného, Radek Bonk poslal hosty brankou v oslabení do průběžného vedení 2:1. V brance kanadského celku nestál Jose Theodore, který byl pozitivně testován na doping, ale jeho náhradník Cristobal Huet. Montreal byl blízko k vítězství už v normální hrací době, ale po přistrčení Aleše Kotalíka skóroval 27 sekund před třetí sirénou Jason Pominville. Kovaljov však 39 vteřin po začátku prodloužení utkání ukončil.

Hokejisté Phoenixu prohráli doma s Dallasem 1:5, když finský útočník Niko Kapanen vstřelil první hattrick v kariéře a přidal k tomu jednu nahrávku. Domácí hokejisté v posledních dnech sledovali spíše obvinění asistenta Ricka Toccheta z organizovaní nelegálních sázek a prohráli podruhé za sebou.

Hokejisté Tampy Bay dokázali přehrát lídra nejslavnější ligy světa, Carolinu 5:3. Blesky tak bodovaly už podeváté z posledních dvanácti utkání. Na výhře týmu z Floridy se brankou podílel útočník Václav Prospal, kterému na devatenáctý letošní gól přihrál obránce Pavel Kubina.

Výsledky čtvrtečních zápasů:

Boston - New Jersey 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 12. G. Murray, 53. W. Primeau - 48. a 63. Gionta, 26. Eliáš
Střely na branku: 39:34
Diváci: 16.122

Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 12. Hecht, 60. Pominville (Kotalík) - 26. a 61. Kovlajov, 38. Bonk
Střely na branku: 28:29
Diváci: 17.344

Ottawa - Atlanta 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 35. Meszároš - 38. Kovalčuk, 50. Sutton
Střely na branku: 35:22
Dominik Hašek odchytal za Ottawu celý zápas, z 22 střel inkasoval dvakrát, úspěšnost zákroků měl 90,9 procent
Diváci: 19.604

Tampa Bay - Carolina 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky: 15. a 51. Modin, 11. Arťjuchin, 27. Prospal (Kubina), 60. Fedotěnko - 1. A. Ward, 4. Babchuk, 25. Cole
Střely na branku: 24:36
Diváci: 20.824

Nashville - Detroit 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky: 6. Hartnell, 15. Kariya - 32. Lang, 32. Draper, 54. Schneider (Lang)
Tomáš Vokoun
odchytal za Nashville celý zápas, z 45 střel inkasoval třikrát, úspěšnost zákroků měl 93,3 procent
Střely na branku: 34:45
Diváci: 17.113

Minnesota - Colorado 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 51. T. White - 22. Richardson, 55. Sakic
Střely na branku: 34:27
Diváci: 18.568

Phoenix - Dallas 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Branky: 50. Sanderson - 26., 40. a 56. N. Kapanen, 8. Guerin, 36. Morrow