Chorvatští fanoušci chtěli podpořit národní tým před čtvrtfinále, při tom zapálili ostrov

Požárem skončila akce, kterou v pátek uspořádalo jedno chorvatské rádio na podporu fotbalové reprezentace, která se v sobotu večer utká s domácími Rusy o postup do semifinále mistrovství světa. Jak píše web jutarnji.hr, zhruba stovka fanoušků nešťastnou náhodou zapálila donesenými pochodněmi „ostrov lásky“, ostrůvek Galešnjak ve tvaru srdce, který leží u pobřeží pár kilometrů jižně od Zadaru.

Zadar / Chorvatsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatský ostrov Galešnjak | Zdroj: Repro YouTube

„Zveme všechny zájemce na známý ostrov Galešnjak. Na podporu reprezentace chceme udělat jedinečnou fotografii ze vzduchu,“ stálo v pozvánce, zveřejněné na facebooku rozhlasové stanice.

Večer kolem osmé se tak na jinak neobydleném ostrůvku objevila přibližně stovka lidí s pochodněmi a bengálskými ohni, aby vytvořila „Vatreno src“, tedy ohnivé srdce. Vatreni se také přezdívá chorvatskému národnímu týmu.

Hrátky s ohněm se ale lidem, kteří si měli pro všechny případy přinést i láhev s vodou, vymkly z rukou a nakonec začal hořet i na Galešnjaku.

Brzy však přispěchali na pomoc dobrovolní hasiči z nedalekého městečka Filip i Jakov, takže ikona středního Jadranu, oblíbená mezi zamilovanými, utrpěla jen menší škody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme