Chorvatští fanoušci chtěli podpořit národní tým před čtvrtfinále, při tom zapálili ostrov

Požárem skončila akce, kterou v pátek uspořádalo jedno chorvatské rádio na podporu fotbalové reprezentace, která se v sobotu večer utká s domácími Rusy o postup do semifinále mistrovství světa. Jak píše web jutarnji.hr, zhruba stovka fanoušků nešťastnou náhodou zapálila donesenými pochodněmi „ostrov lásky“, ostrůvek Galešnjak ve tvaru srdce, který leží u pobřeží pár kilometrů jižně od Zadaru.

Zadar / Chorvatsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatský ostrov Galešnjak | Zdroj: Repro YouTube

„Zveme všechny zájemce na známý ostrov Galešnjak. Na podporu reprezentace chceme udělat jedinečnou fotografii ze vzduchu,“ stálo v pozvánce, zveřejněné na facebooku rozhlasové stanice.

Večer kolem osmé se tak na jinak neobydleném ostrůvku objevila přibližně stovka lidí s pochodněmi a bengálskými ohni, aby vytvořila „Vatreno src“, tedy ohnivé srdce. Vatreni se také přezdívá chorvatskému národnímu týmu.

Hrátky s ohněm se ale lidem, kteří si měli pro všechny případy přinést i láhev s vodou, vymkly z rukou a nakonec začal hořet i na Galešnjaku.

Brzy však přispěchali na pomoc dobrovolní hasiči z nedalekého městečka Filip i Jakov, takže ikona středního Jadranu, oblíbená mezi zamilovanými, utrpěla jen menší škody.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme