MS v atletice: Věra Cechlová bronzová

Diskařka Věra Cechlová získala na atletickém mistrovství světa v Helsinkách druhou medaili pro českou výpravu. V dnešním finále hodila 63,19 metru, obsadila třetí místo a ke stříbru desetibojaře Romana Šebrleho přidala bronz. Druhé zlato v kariéře získala po šesti letech Němka Franka Dietzschová, stříbro brala Natalia Sadovová z Ruska.

Věra Pospíšilová-Cechlová

Věra Pospíšilová-Cechlová | Zdroj: ČTK

Česká medailová naděje Cechlová začala hodem dlouhým 60,76 metru. Do čela se už v první sérii dostala sedmatřicetiletá Dietzschová (64,89), která se i nadále pravidelně trefovala za hranici 64 metrů. Česká reprezentantka se pak zlepšila na rovných 63 metrů a posunula se na třetí místo za olympijskou vítězku Sadovovou.

Ve čtvrté sérii přidala Dietzschová skoro dva metry, kilogramový disk poslala až na značku 66,56 m, zatímco Cechlová opět přešlápla. V pátém pokusu si česká diskařka upevnila bronzovou pozici hodem na 63,19 a pak už jen čekala, zda ji někdo ze soupeřek nepřehodí. Nestalo se, nezlepšila se ani čtvrtá Novozélanďanka Beatrice Faumuinaová, která nakonec s vedoucí ženou letošních světových tabulek prohrála o 46 centimetrů.

Finálová soutěž diskařek se měla konat už v úterý, ale větrná bouře s hustým deštěm i problémy s měřicím zařízením přinutily pořadatele odložit ji na dnešek. Cechlová si kvůli tomu musela přebukovat letenku, původně chtěla z Finska odcestovat už ve středu.

Výsledky:

Ženy, disk: 1. Dietzschová (Něm.) 66,56, 2. Sadovová (Rus.) 64,33, 3. Cechlová (ČR) 63,19, 4. Faumuinaová (N. Zél.) 62,73, 5. Grasuová (Rum.) 62,05, 6. Ma Šu-li (Čína) 61,33.

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít