Obhájci titulu prohráli na úvod se Senegalem

V úvodním zápase mistrovství světa ve fotbale se zrodilo velké překvapení. Obhájci titulu Francouzi prohráli v korejském Soulu se Senegalem 0:1. Rozhodující branku utkání vstřelil po půhodině hry Bouba Diop.

fotbalisté

fotbalisté

První obrovskou šanci zápasu si vytvořili Francouzi. Ve 23. minutě Henry poslal přihrávku na Trezegueta do pokutového území, který se uvolnil přes Colyho a střelou z patnácti metrů trefil tyč. Sedm minut nato se zrodil úvodní gól utkání. Diouf se zbavil na levé straně francouzského obránce, přihrál mezi nohama Deasillyho před branku, Petit ve snaze míč odvrátit trefil ležícího brankáře Bartheze, od něhož se míč podrazil před Diopa, který v sedě dokopl míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Evropané měli nadále územní převahu, ale afričtí fotbalisté hrozili rychlými brejky. Po přestávce zesílil tlak Francouzů, ale obrana soupeře statečně odolávala. Z dalšího protiútoku Senegalců orazítkoval Fadiga břevno a vzápětí se totéž podařilo na druhé straně Henrymu. Největší šanci favorita na vyrovnání měl v 90. minutě opět Henry. Po jediné chybě afrického obránce Diatta vypálil z úhlu mimo místo přihrávky na zcela volného Trezegueta. Senegalští fotbalisté se tak postarali o první senzaci šampionátu.

Francie - Senegal 0:1

Branka: 30. B. Diop. Rozhodčí: Alí Muhammad Bujsaím (SAR). ŽK: Petit - Cisee. Diváci: 64.000.

Francie: Barthez - Thuram, Leboeuf, Desailly, Lizarazu - Vieira, Djorkaeff (60. Dugarry), Petit - Wiltord (81. Ciseé), Henry, Trezeguet

Senegal: Sylva - Coly, Cisse, Diatta, Daf, M. Diop - Moussa N'Diaye, Diao, B. Diop, Fadiga - Diouf

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít