Triple double evropských hvězd Jokiće a Dončiće k výhrám nepomohl, Clippers přetlačili Golden State

Basketbalisté Dallasu v sobotním utkání NBA podlehli Oklahoma City 120:126, ačkoli hvězdný Luka Dončić nasbíral triple double za 36 bodů, 18 asistencí a 15 doskoků. Mavericks nestačila k výhře ani klubová rekordní šňůra 30:0 v poslední čtvrtině. Triple double za 36 bodů, 14 přihrávek a 13 doskoků nastřádal i Nikola Jokić, jeho Denver nicméně prohrál na palubovce Sacramenta 117:123.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Alperen Şengün z Houstonu a Austin Reaves z Lakers ve vzájemném souboji

Basketbalisté Alperen Şengün z Houstonu a Austin Reaves z Lakers ve vzájemném souboji | Foto: Mark J. Terrill | Zdroj: Profimedia

Mavericks ztráceli po třetí části už 23 bodů, nejvíc pak 24, ale za stavu 87:111 se nadechli k velkému výkonu a za něco málo přes šest minut otočili na 117:111. Čtyři minuty před koncem byly Dončićovi zapískány kroky, což pomohlo Thunder, kteří nakonec uspěli i díky osmibodové sérii v úplném závěru.

Dončić , který vynechal páteční utkání kvůli narození dcery, zaznamenal 59. triple double v kariéře, čímž vyrovnal bilanci Larryho Birda. S 24 body mu sekundoval Derrick Jones, dalších 20 bodů a 16 doskoků zaznamenal Dereck Lively. Naopak absentovali Kyrie Irving nebo Tim Hardaway Jr.

Hosté spoléhali na kolektivní výkon osmi dvouciferných střelců, z nichž nejvíc, 23 bodů, nastřílel Jalen Williams. Thunder upravili svou bilanci v sezoně na 13-6 a dostali se na druhou příčku tabulky Západní konference.

Vynikající výkon předvedl také Jokić, úřadující mistři z Denveru nicméně navzdory jeho 114. triple double v kariéře nestačili v Kalifornii na Sacramento. Kings vedli De'Aaron Fox s 26 body a kariérním maximem 16 asistencemi či Malik Monk s 26 body včetně klíčové trojky v závěru. Domantas Sabonis přidal 17 bodů a 15 doskočených míčů.

První triple double v sezoně si připsal Janis Adetokunbo, jenž 32 body, 11 doskočenými míči a také 10 asistencemi pomohl Milwaukee zdolat Atlantu 132:121. Damian Lillard přispěl k triumfu 25 body či devíti asistencemi, přičemž klíčem k výhře Bucks byla série 18:7 v posledních pěti minutách utkání.

Ačkoli LA Clippers proti Golden State prohrávali až o 22 bodů, radovali se z těsného triumfu 113:112. O výhře domácích rozhodl trojkou 9,2 sekundy před koncem Paul George, jenž je tak poslal poprvé v zápase do vedení. Na druhé straně ještě mohl otočit Draymond Green, ale trojku s klaksonem naopak minul.

„Prostě jsme se nevzdali. Během finální akce čekal Steph (Curry z Golden State) na to, že najedu, a tak jsem se rovnou snažil vytvořit si místo pro trojku,“ popsal hrdina utkání George. S 21 body mu sekundoval James Harden a s 20 body pak Kawhi Leonard. Poražené vedl s 22 body a 11 asistencemi Stephen Curry.

Na vítězství na hřišti soupeře stále čeká Houston, jehož venkovní bilance po porážce 97:107 s Lakers činí 0-8. K výhře dovedl domácí celek Anthony Davis s 27 body a 14 doskoky, Austin Reaves přidal 18 bodů a LeBron James 16. Hosty táhli Fred VanVleet s 22 body či Alperen Sengun s 21 body a 13 doskoky.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:101, Charlotte - Minnesota 117:123, Chicago - New Orleans 124:118, Dallas - Oklahoma City 120:126, Detroit - Cleveland 101:110, LA Clippers - Golden State 113:112, LA Lakers - Houston 107:97, Miami - Indiana 129:144, Milwaukee - Atlanta 132:121, Phoenix - Memphis 116:109, Sacramento - Denver 123:117, Utah - Portland 118:113 po prodl.