USA 0:1 Česko

Premiéru soutěže družstev na lyžařském MS vyhrálo Německo

Němečtí lyžaři vyhráli na závěr mistrovství světa v alpských disciplínách v Bormiu soutěž družstev. Druhé místo obsadilo Rakousko, třetí skončila Francie. Závod smíšených týmů, složený ze super-G a slalomu, se na MS konal poprvé. Česká republika na startu chyběla. V celkovém hodnocení národů skončili naši zásluhou bronzové medaile Šárky Záhrobské na devátém místě společně s Francií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Zdroj: ČTK

Do premiérové soutěže národních týmů na MS se přihlásilo devět zemí, které mohly do každé disciplíny nasadit dva muže a dvě ženy. Vedle Čechů chybělo také Chorvatsko, jehož největší hvězda Janica Kosteličová kvůli nemoci start odřekla. O pořadí rozhodovaly body z každé série, přičemž za první místo se dával jeden bod, za druhé dva body atd. Při nedojetí se závodník automaticky posunul na poslední místo, totéž se stalo i v případě překročení limitu, který tvořilo 108 procent času vítěze.

Němci měli po super-G stejně jako Rakušané dvanáct bodů. Ve své sérii se o vítězství postarala Martina Ertlová, další dva zástupci německé reprezentace nasbírali dvě druhá a jedno sedmé místo. I slalom pak německým reprezentantům, kteří do soutěže nasadili šestici ve složení Ertlová, Hilde Gergová, Monika Bergmannová-Schmudererová, Florian Eckert, Andreas Ertl a Felix Neureuther, vyšel podobně a prvenství měli jisté už po třetím ze čtyř kol.

"Je to jako sen, dneska nám prostě všechno vyšlo," jásala Bergmannová-Schmudererová. "Nepočítali jsme s tím, že bychom proti Rakušanům a Američanům měli vůbec nějakou šanci," přiznal trenér německých lyžařek Wolfgang Maier. Slalomová kola vyhráli Bergmannová-Schmudererová a Neureuther, Ertlová dojela třetí. Naopak Rakušanům hodně ublížil nezdar Nicole Hospové a až páté místo slalomářského mistra světa Benjamina Raicha.

Americkou výpravu stály medaili nečekané výpadky. Bode Miller a Daron Rahlves sice své jízdy super-G vyhráli, Lindsey Kildowová a Julia Mancusová však nedokončily a inkasovaly po devíti bodech. Slalom zase nevyšel Millerovi a týmu USA nakonec chyběl k bronzu jediný bod. Premiéru nové soutěže provázely zmatky v pravidlech. Ta zřejmě přesně nepochopila švédská výprava, která nenominovala svého zástupce do čtvrté jízdy super-G. Navíc zbylé tři série nedokončil ani jeden z tria Anja Pärsonová, Patrick Järbyn a Janette Harginová, a tak Seveřanům patřila po polovině soutěže beznadějně poslední pozice. Ve slalomu naopak Švédové všechny soupeře porazili a posunuli se alespoň na sedmé místo.

Výsledky - družstva: 1. Německo 26 b., 2. Rakousko 29, 3. Francie 38, 4. USA 39, 5. Kanada 42, 6. Švýcarsko 46, 7. Švédsko 48, 8. Itálie 50, 9. Slovinsko 54.

Medailové pořadí států

(čísla udávají - zleva- počet zlatých, stříbrných a bronzových medailí) 1.Rakousko 3 4 4, 2.Chorvatsko 3 0 0, 3.USA 2 1 3, 4. Švédsko 2 1 0,5.Německo 1 0 0, 6.Itálie 0 2 2, 7.Finsko 0 2 0, 8.Norsko 0 1 0, 9.ČR 0 0 1, 9.Francie 0 0 1

ČTK, Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme