Řepka by rád zpět do reprezentace

Tomáš Řepka, obránce londýnského West Hamu United, se podle trenéra Glenna Roedera rozhodl vrátit do reprezentace. V cestě říznému bekovi stojí dvě věci - odpykat si trest v podobě zákazu nastoupit ve čtyřech utkáních a poté být povolán trenérem Karlem Brücknerem. Ne všichni odborníci se však shodují na tom, zda se Řepka do národního týmu hodí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal

Skutečnost, že se Řepka chce vrátit do reprezentace, uveřejnil trenér West Hamu Roeder na internetových stránkách klubu. Mimojiné si zde můžete přečíst i slova obhajoby českého obránce za "osudnou" červenou kartu v prvním utkání baráže o postup na mistrovství světa v Belgii. Čeští fotbalisté zápas prohráli a Řepka sklidil kritiku za to, že se nechal vyloučit.

Řepky se po inkriminovaném momentu nezastalo tehdejší vedení českého národního týmu a sám obránce se po něm tedy "svezl" svou kritikou. "Nebudu reprezentovat do té doby, co tam budou pánové jako Obst, Fousek a podobní," uvedl tehdy Řepka na adresu vedení Českomoravského fotbalového svazu.

Glenn Roeder se Řepky zastává: "Byl jsem na tom utkání v Bruselu a je nepochybné, že to belgický hráč nahrál a dělal, že to je horší, než to skutečně bylo. Nezdálo se mi ani, že by ho Tomáš zachytil, a to jsem se na to díval mnohokrát ve zpomalení.

S novým vedením "nároďáku" by Řepka už rád spolupracoval, ovšem otázka je, zda je v současném kádru pro hráče místo. Mnozí experti se shodují, že "bouřlivák" Řepka by mohl v mužstvu čeřit klidnou hladinu. Například pro libereckého kouče Josefa Czaplára je Řepka "zdrojem napětí". Naopak slovy plnými jiskřivých přívlastků na adresu westhamského obránce nešetří třeba šéftrenér mládežnických reprezentací Dušan Fitzel nebo kouč Teplic František Straka.

Trenér West Hamu Glenn Roeder také uvedl, že nový trenér reprezentačního týmu Karel Brückner má o Řepku zájem. Jaká je skutečnost, ukáže až příští rok. Řepka má totiž čtyřzápasovou reprezentační stopku a do konce roku si proto za reprezentační áčko nekopne.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme