Atletické MS skončilo. Co přineslo očima reportérů?

Třinácté mistrovství světa v atletice je od včerejška minulostí. Více než týden jste slýchávali i v tomto čase naše reportéry Miroslava Augustina a Tomáše Kohouta. A aby se vám po nich hned tak nestýskalo, připomeneme vám teď to nejlepší, co vám zprostředkovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Špotáková na MS v Tegu v kvalifikaci neoslnila

Oštěpařka Špotáková na MS v Tegu v kvalifikaci neoslnila | Zdroj: ČTK

UB. Usain Bolt nebo U-Boot? Iniciály má jamajský sprinter stejné jako synonymum pro ponorku a obvykle i stejně jako ona umí torpédovat soupeře. Na stovce ale potopil sám sebe.

„Co je zvláštní, chybí zde 8 nejrychlejších sprinterů tohoto roku a teď někdo pokazil start. Bolt si sundal dres, že by to byl on? Tak to by byla obrovská tragédie a myslím si, že o takový obrázek nikdo nestojí. Všichni čekáme jak rozhodnou rozhodčí. Usain Bolt bude diskvalifikován! Tak to je bomba,“ přiblížil vám zkrat sprintérské jedničky Miroslav Augustin.

Ale naplno dal průchod svým emocím v jiném okamžiku. Když se Barbora Špotáková dostala na první místo v soutěži oštěpařek.
„71,58m a Bára Špotáková se dostává do vedení!“

Přehrát

00:00 / 00:00

Takové bylo MS v atletice

Barbora Špotáková sice byla nakonec druhá, ale probudila v Miroslavu Augustinovi tygra. Stejně jako se jí povedlo vzkřísit šelmu v sobě.

„Povedlo se, tady byla tygřice, ale bohužel to nestačilo.“

To říkala Barbora Špotáková po závodě, ale ještě před vyhlášením vítězů. A později dodala ještě jednu pravdu, která se prolínala celým šampionátem.

„Nesmíš si prostě ani na chvíli myslet, že máš něco v kapse. To je ale taková poučka pro život všeobecně. Jakmile si myslíš, že je to v pohodě, tak je to chyba,“ přemýšlela Barbora Špotáková před mikrofonem Tomáše Kohouta.

Ale medaile jí voněla zlatem a usmívala se. Naopak někteří atleti, jako třeba Denisa Rosolová po semifinále čtvrtky, byli hodně zklamaní. A tak dostal Tomáš Kohout i na blbý dotaz trefnou odpověď.

„Kam se poděla ta avizovaná forma?“ ptal se Tomáš Kohout a Denisa Rosolová odpověděla: „ Když mi to řeknete, tak budu ráda, sama to nevím.“

Ale i Denisa Rosolová pak pomohla štafetě k postupu do finále. A příjemné vzpomínky v české výpravě budou převažovat.

Tomáš Kohout, Miroslav Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme