Barcelona podesáté získala španělský Superpohár

Potřetí za sebou a podesáté celkově získali fotbalisté Barcelony španělský Superpohár. Výrazný podíl na tomto úspěchu má Lionel Messi, který v odvetném utkání zaznamenal dvě branky a přidal asistenci. Barcelona díky tomu porazila na domácím trávníku Real Madrid 3:2.

Lionel Messi, hlavní strůjce triumfu Barcelony nad Realem Madrid

Lionel Messi, hlavní strůjce triumfu Barcelony nad Realem Madrid | Zdroj: Reuters

Barcelona navázala na předchozí výhry nad největším soupeřem v domácím prostředí – Real Madrid porazila na Nou Campu popáté v řadě.

První branka odvetného duelu padla už po čtvrthodině hry, když držitel Zlatého míče Messi poslal parádní balón za hostující obránce na Iniestu a ten se nemýlil.

Real ale obratem odpověděl, Ronaldova teč znamenala vyrovnání na 1:1. Ještě do přestávky si ale Barcelona vzala vedení zpět, a znovu v tom měl prsty Messi, který chytře překonal gólmana Casillase.

Osm minut před koncem ale domácí doplatili na přílišnou útočnou pasivitu a inkasovali z kopačky Benzema gól na 2:2. Krátce před koncem utkání ale naposledy prokázal své kvality Lionel Messi, který přesnou střelou rozhodl o triumfu Barcelony.

Už za osm dní přitom mohou svěřenci trenéra Guardioly získat další trofej, pokud ve finále evropského Superpoháru proti vítězi Evropské ligy porazí portugalské Porto.

Odvetný zápas španělského fotbalového Superpoháru:

FC Barcelona - Real Madrid 3:2 (2:1)

Branky: 45. a 88. Messi, 15. Iniesta - 20. Ronaldo, 82. Benzema. Červené karty: 90.+4 Villa - 90.+3 Marcelo, 90.+4 Özil. První zápas: 2:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít