Borussia odložený zápas nezvládla. S Monakem prohrála 2:3

Za zvýšených bezpečnostních opatření se s 22hodinovým zpožděním odehrál zápas čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Monakem. Domácí den po útoku na klubový autobus nezvládli první poločas a prohráli 2:3, navíc hosté neproměnili penaltu.

Sven Bender si dal vlastní gól

Sven Bender si dal vlastní gól | Zdroj: Reuters

Fanoušci obou týmů pojali předzápasový program jako velkou manifestaci, že se nenechají zastrašit. Někteří už za sebou měli společnou večeři, ještě před začátkem odloženého zápasu si pak společně zazpívali známou fotbalovou píseň You'll Never Walk Alone – Nikdy nepůjdeš sám.

Hráči Borussie zápas věnovali svému spoluhráči Marcu Bartrovi, který po útoku na autobus utrpěl zranění ruky a i když se zotavuje z operace, bude do konce sezony chybět.

První poločas se ale jeho spoluhráčům nepovedl. Uběhla čtvrthodina, když ve vlastním vápně fauloval Papastathopoulos a Monako kopalo penaltu, jenže Fabinho ji neproměnil. Nemusel ale litovat dlouho, z dalšího útoku využil spornou pozici na hraně ofsajdu Mbappé a červenobílí přeci jen vedli.

Deset minut před přestávkou bylo ještě hůř. Raggi centroval do pokutového území, kam si nabíhal Falcao. Míč k němu sice nedoletěl, ale jen proto, že si Bender dal vlastní gól.

Do druhého poločasu jako by nastoupila úplně jiná Borussia. Domácí byli aktivnější a hlavně dokázali eliminovat rychlé výpady Monaka. Snížení se žlutočerní dočkali 12 minut po přestávce, když Aubameyang překonal ofsajdovou past a Kagawa s Dembélém byli najednou sami před brankářem.

Tým z francouzské ligy se dostal pod tlak, jenže tým Leonarda Jardima je plný mistrů rychlých protiútoků, jeden z nich využil Mbappé a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Kagawa v 84. minutě už pouze snížil na 2:3. Odveta je naplánovaná na příští středu do Monaka.

I během zápasu musela zasahovat policie, když byl u jednoho z východů ze stadionu nalezen podezřelý předmět. Ten ale policisté zajistili a téměř 66 tisíc diváků tak mohlo bezpečně opustit stadion.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít