Budoucnost Kweukeho ve Spartě je nejistá, klub chce ale na Afričany sázet dál

Pohár afrických národů je tradičně barevnou a roztančenou sportovní akcí, kterou letos hostí Jihoafrická republika. Turnaj už zná své čtvrtfinalisty, jsou mezi nimi senzačně třeba Kapverdské ostrovy. Na africký šampionát se naopak překvapivě vůbec nekvalifikoval Kamerun, za který hraje útočník Sparty Leonard Kweuke.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Sparty Leonard Kweuke neproměnil proti Příbrami řadu velkých šancí | Zdroj: ČTK

Čtyřnásobní šampioni z Kamerunu se tentokrát senzačně nevlní v rytmu tradičních zvuků trumpet a bubnů. Mělo to dopad i na zimní přípravu pražské Sparty, kde ocenili, že jejich útočník Leonard Kweuke oproti předpokladům na celý měsíc nezmizel na jihu svého domovského kontinentu.

"Leo je zklamaný, že se tam Kamerun neprobojoval, samozřejmě my z našeho klubového pohledu jsme rádi, že ho můžeme mít tady v přípravě," říkal trenér Vítězslav Lavička ještě před odletem sparťanů na soustředění do španělského Jerezu, odkud přicházely zprávy o tom, že Kweukeho motivovanost a tréninkové úsilí nejsou zrovna příkladné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leonard Kweuke to nemá ve Spartě po angažování dalších útočníků jednoduché

To ale můžeme připisovat spíše hráčově nejistotě s blížícím se koncem dalšího přestupního období a tomu, že Sparta v zimě podepsala smlouvy už se dvěma jinými útočníky - Davidem Lafatou a nově i s Romanem Bednářem.

Ale sparťanská snaha sázet na africké fotbalisty tím rozhodně nekončí. S týmem jsou ve Španělsku diváky nejvyšší soutěže zatím nepoznaní Deli Simon a Tiémoko Konaté, krajani Bonyho Wilfrieda z Pobřeží slonoviny, kterého přesně před dvěma lety Sparta výhodně zpeněžila prodejem do Nizozemska.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme