Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli v Rumunsku 3:0

Čeští fotbalisté do 21 let vstoupili do roku 2012 výhrou 3:0 v přípravném duelu v Rumunsku. Lvíčata rozhodla o svém vítězství na stadionu v Ploješti už v prvním poločase, kdy dala všechny tři góly. Dvě branky dal Ondřej Zahustel, jednou skóroval Jan Lecjaks.

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

Fotbalisté do 21 let vyhráki čtvrtý zápas z posledních pěti. Další duel čeká svěřence trenéra Jakuba Dovalila na začátku června, kdy pokračuje kvalifikace mistrovství Evropy. Lvíčata se nejprve utkají s Černou Horou a poté nastoupí v Andoře.

V Rumunsku měli Češi výborný úvod a hned v páté minutě se při svém premiérovém startu za jednadvacítku prosadil hlavou Zahustel. Za čtvrt hodiny přidal záložník Mladé Boleslavi druhý gól. Lvíčata pokračovala i nadále v útočném fotbale a ve 41. minutě přidal po pohledné akci třetí branku Lecjaks.

Do druhého poločasu poslal trenér Dovalil na hřiště zbylou šestici hráčů včetně brankáře Koubka, jednoho ze stříbrných fotbalistů do 19 let z loňského mistrovství Evropy. Další góly už ale nepadly.

Přípravné fotbalové utkání hráčů do 21 let v Ploješti:

Rumunsko - Česká republika 0:3 (0:3)
Branky: 5. a 19. Zahustel, 41. Lecjaks. Rozhodčí: Petrescu - Dumitrescu, Ghinguleac (všichni Rum.). ŽK: Frydrych (ČR)

Sestava ČR: Štěch (46. Koubek) - Čmovš, Kalas, Frydrych (46. Novák), Lecjaks - Kopic, Hušbauer (65. Folprecht), Darida (46. Pavelka), Zahustel (46. Navrátil) - Wágner, Chramosta (46. Hála). Trenér: Dovalil