Čeští fotbalisté přípravu v Argentině hrát nebudou

Plánovaný přípravný duel české fotbalové reprezentace proti Argentině se neuskuteční. Funkcionáři obou stran se nedohodli na podmínkách, za kterých by se na soupeřově hřišti mělo 16. prosince hrát. Problémem bylo i klubové vytížení většiny fotbalistů, kteří by byli v nominaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českomoravský fotbalový svaz | Foto: fotbal.cz

Rozdílné představy o podmínkách utkání a nevhodný termín vzhledem ke klubovým povinnostem většiny hráčů zhatily chystané přípravné utkání českých fotbalistů v Argentině.

„Nakonec to ztroskotalo na podmínkách, které nebyly vyhovující pro naši stranu. Tím, že to nebyl oficiální termín, nás to zase tolik netrápí," mírní zklamání mluvčí reprezentace Petr Svěcený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí reprezentace Petr Svěcený ke zrušenému zápasu s Argentinou

Místo zápasu s osmým týmem světa nabitým hvězdami včele s barcelonským Lionelem Messim budou svazoví funkcionáři hledat nového soupeře pro květnový termín, v němž by český tým měl sehrát dvě přípravná utkání.

Jména soupeřů zatím nejsou známa, vedení svazu si chce počkat na rozlosování světového šampionátu v Jihoafrické republice a domluvit se s některým z jeho účastníků. Divákům tak slibuje atraktivní soupeře. Poslední prověrku před zahájením kvalifikace o mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině absolvují čeští fotbalisté v srpnu.

Jediným jistým soupeřem výběru Michala Bílka tak zůstává Skotsko, které českou reprezentaci přivítá 3. března v Hampden Parku v Glasgowě.

Martin Hlucháň, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme