Čeští fotbalisté se spoléhají i na zkušenosti Tomáše Sivoka

Ne že by se český fotbalový reprezentant Tomáš Sivok bál létání, v noci mu ale na lince Izmir - Istanbul může být pořádně horko. Vše závisí na výsledku večerního přátelského duelu mezi českým týmem a Tureckem, jehož hlavní postavou může být i opora Besiktase Istanbul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro Tomáše Sivoka bude zápas proti Turecku hodně prestižní záležitostí

Pro Tomáše Sivoka bude zápas proti Turecku hodně prestižní záležitostí | Foto: Michal Jurman

„Jedu s nimi ve stejném letadle, tak doufám, že tam nebudou nějaká vystoupení s těmi hráči. Znám je, oni znají mě, takže je to takové vyhecovanější v těch derby,“ trne už nyní Sivok nad zpáteční cestou z Manisy přes Izmir do Istanbulu, kde český stoper už téměř pět let odvádí poctivé služby zdejšímu Besiktasi.

S tureckými reprezentanty svedl coby stoper na ligové úrovni už nespočet soubojů, a že by měl idylické vztahy se všemi, kteří se dnes večer budou snažit rozklížit jím vedenou českou obranu, to se říct rozhodně nedá. V konfrontaci s útočníkem Burakem Yilmazem dokonce už došlo i na lámání nosu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Sivokem mluvil v Turecku Michal Jurman

„Ale to jsem zlomil naštěstí já jemu, ale já jsem zase dostal červenou kartu. Je to spíš takové hecování. On hodně filmuje, já to nemám moc rád. Je to takový plavec-skokan.“ Jenže toho plavce-skokana rozhodně budou mít dnes v Manise rádi zdejší fanoušci už jenom proto, že Burak Yilmaz hrál v roce 2008 za místní Manisaspor.

A nejen že hrál, on doslova na hřišti zářil. V pouhých 16 zápasech dal 9 gólů a do srdcí fanoušků z tohoto města se tak zapsal hodně hluboko. Další důvod pro Sivoka, mít se večer na pozoru.

Slabinou Turků je týmová hra

„Jsou v plné sestavě, takže samozřejmě nemůžeme čekat nic lehkého. Jsou rozehraní, čeká nás těžký zápas a bude záležet na nás, jak to zvládneme. Hlavně aby jim nenarostla křídla, kdyby nám dali první gól, tak by to mohlo dopadnout jako v Americe,“ vzpomíná český stoper na prohru z New Jersey 1:2 starou téměř už tři roky, o kterou se postarali góly Turci Arda s Nihatem.

Nejen Sivok je v Turecku z českých fotbalistů populární, v Manise se vzpomíná i třeba na Michala Medunu | Foto: Michal Jurman

Tehdy šlo o čtvrtý zápas Michala Bílka na reprezentační lavičce a i po něm musel čekat dál na svoji první výhru. Na neoblíbeného soupeře mu i nyní mohou dobře posloužit rady Tureckem protřelého Sivoka, který má čerstvou zkušenost i s jediným nováčkem v domácí sestavě Ahmetem Ilhanem Özekem, s jehož Karabüksporem Sivokův Besiktas naposledy v lize pouze remizoval 2:2.

„Je to levonohý, šikovný, rychlý hráč. Myslím, že dal gól proti všem velkým týmům, takže kvalitu má. U nich je spíš problém, že nepůsobí jako tým, takže tam je jejich slabina,“ nachází Sivok největší úskalí současného tureckého týmu plného individualit.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme