Damková po zvolení do VV FAČR zůstává nejen v čele komise rozhodčích

Budu pracovat pro fotbal ne 10, ale 12 hodin! Po dnešku se touto větou, zdá se, bude řídit nejen její autor kontroverzní Roman Berbr, ale i jeho přítelkyně Dagmar Damková. Ta byla totiž na prvním zasedání nově zvoleného výkonného výboru potvrzena ve své dosavadní roli předsedkyně komise rozhodčích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová rozhodčí Dagmar Damková byla 22.12.2008 krátce po 18.hodině hostem Ladislava Válka | Foto: ČRo Plzeň

Rozhodně to ale není jediná fotbalová pozice, ve které bude Damková úřadovat.

„Musím říct, že jsem o jiné osobě v čele komise rozhodčích neuvažoval. Já i celý výkonný výbor jsme s její prací na úrovni profesionálního fotbalu spokojeni,“ konstatuje spokojeně po znovuzvolení Damkové do čela komise rozhodčích předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na prvním zasedání VV FAČR obhájila Dagmar Damková i pozici předsedkyně komise rozhodčích

Hned také přidává hlavní důvod, proč přítelkyně Romana Berbera neměla při dnešní volbě ani jednoho protikandidáta.

„Dagmar Damková má jednu velkou výhodu. Je zároveň členkou i komise rozhodčích UEFA, což je pro český fotbal velice důležitý post.“

To, co Miroslav Pelta hodnotí jako pozitivum Dagmar Damkové, ale není zase tak jednoznačným plus. Bývalá fotbalová rozhodčí totiž sedí momentálně hned na několika židlích. Kromě účasti v komisi rozhodčích UEFA šéfuje opět i té české.

K tomu byla na valné hromadě zvolena coby předsedkyně řídicí komise pro Čechy i do výkonného výboru.

Předchozí smlouvu s ní FAČR zruší

A to ještě do dnešního dne, kdy byly rozpuštěny s výjimkou licenční všechny komise, šéfovala i ženskému fotbalu. Tedy spousta práce na to věnovat všem funkcím dostatek času a zápalu.

„Vzhledem k tomu, že naše stanovy neumožňují, aby předsedkyně komise rozhodčích, která je zároveň členkou výkonného výboru, byla placena, smlouvu, kterou s ní máme, musíme na základě dnešního rozhodnutí ukončit.“

Dagmar Damková při svém posledním zápase v roli sudí | Foto: ČTK

Damková tedy bude pozici předsedkyně komise rozhodčích od dnešního dne vykonávat zdarma. Podobné šetření se musí líbit i na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, jehož pracovníci už včera zahájili avizovanou kontrolu hospodaření na Strahově se státními financemi (více čtěte zde).

„Je to v řádu desítek tisíc. Částku přesně nevím, ale určitě je to v řádech desítek tisíc,“ upřesňuje Pelta za Dagmar Damkovou, která se odmítla s novináři prozatím bavit, kolik že fotbalová asociace jejím staronovým angažmá v komisi rozhodčích ušetří.

Disciplinárku povede právník Baček

Damkové se tak netýká vcelku očekávané personální zemětřesení, které bylo na fotbalové asociaci dnešním zasedáním výkonného výboru odstartováno. Týkalo se nejen jednotlivých komisí, ale i všech trénérských týmů mládežnických reprezentací od 16 do 19 let.

Zajímavé bude nyní sledovat, kdo z prozatím odvolaných se do svých funkcí opět vrátí, nebo zda se fotbalová asociace vydá směrem nových neokoukaných tváří, tak jako v případě právníka Richarda Bačka, který bude nově vést disciplinární komisi.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme