Fotbal plný gólů pokračuje, hody nesly body Dukle i Hradci

Průměr přes tři góly na utkání drží fotbalisté i v úvodu druhého kola Gambrinus ligy. Nejprve Dukla vybojovala své první vítězství po návratu do nejvyšší soutěže, když zdolala České Budějovice 4:2 a následně Hradec Králové zvítězil v Teplicích 3:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FK Dukla Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:2 (1:1)

Domácí před dvěma tisíci diváky brzo inkasovali, když přesnou dorážkou skóroval Ondrášek. Jenže poté nejprve přesně hlavičkoval Svatonský, ve druhé půli dorazil střelu Markoviče do břevna do sítě Pázler a poté utekl hostující obraně Berger. Jihočeši sice další přesnou Otepkovou penaltou snížili, ale v závěru se po přesné kombinaci nemýlil Markovič.

Branky: 23. Svatonský, 60. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič - 4. Ondrášek, 79. Otepka z pen. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Gedeon, Mikula - Rýdel. Diváci: 2123.

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:3 (0:2)

Těžko nazvat hosty útočnějším mužstvem, ale spíše kvalitnějším v zakončení. Rána Hochmeistra zdálky byla pro brankáře Grigara nechytatelná a podobně na tom byly křížné střely nejdříve ve dvacáté minutě v pravé, a v závěru utkání také z levé strany. Domácí byli aktivní, snažili se, ale poblíž branky byli téměř bezradní.

Branky: 16. Hochmeister, 20. Dvořák, 87. Poděbradský. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Peřina. ŽK: Čajič, Ljevakovič, Vachoušek, Lukáš - Poděbradský, Štěpán. Diváci: 3962.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít