Fotbalisté Jihlavy rychle opustili poslední místo, když porazili Jablonec

Fotbalisté Jihlavy porazili v přestřelce 12. kola Gambrinus ligy na svém hřišti Jablonec 3:2 a opustili poslední místo tabulky, na které opět spadlo Znojmo. Na vítězství týmu z Vysočiny se podílel dvěma góly bosenský záložník Haris Harba.

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutém) si proti Jablonci připsali třetí výhru v sezoně

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutém) si proti Jablonci připsali třetí výhru v sezoně | Zdroj: ČTK

Jablonec nasadil na Vysočině od úvodu vysoké tempo a do vedení mohl jít už ve 2. minutě. Loučka vysunul za domácí obranu Vaňka, českého reprezentanta ale v souboji jeden na jednoho vychytal zkušený Blažek. Ve 13. minutě už zase zvedali ruce jihlavští fanoušci, Masopust ale z hranice malého pokutového území netrefil bránu. Jihlavský záložník se dočkal o dvacet minut později, kdy po centru Harby poslal hlavičkou domácí do vedení.

00:00 / 00:00

Výhra Jihlavy nad Jabloncem z pohledu Jana Kodeta

Fotbalisté Znojma minimálně do večera opustili dno tabulky, Slovácko má bod z Olomouce

Úvod druhé půle ale patřil opět Severočechům. Střelu Hubníka ze 49. minuty ještě Blažek zneškodnil, proti pokusu stejného hráče o chvíli později už ale přesný míč směřující k tyči nezastavil. Pak ale přišli velké chvílie bosenského záložníka Jihlavy Harise Harby. Ten nejdříve pohotově poslal hlavou domácí do vedení, aby v 79. minutě po rychlém přečíslení rozhodl nakonec obloučkem rozhodl o výhře domácích. Nic na něm nezměnila už ani korekce z kopačky jabloneckého Kopice.

Jan Kodet, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít