Fotbalová Olomouc podá trestní oznámení

Šéf Bohemians Praha tvrdí, že olomoučtí fotbalisté upláceli. Hanácký klub se tomuhle nařčení bude bránit soudní cestou. A podle advokáta Olomouckých mají velkou šanci na úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

korupce - ilustrační foto | Foto: Magdaléna Trusinová

Fotbalová Olomouc vyhlásila protiofenzivu a podá trestní oznámení toho, kdo prý poškozuje dobré jméno hanáckého klubu. Případ, ve kterém šéf střížkovských Bohemians Praha obvinil Olomoucké z korupce, tak dostává nový rozměr. Kromě toho, že Karel Kapr vytáhl do útoku, se teď pravděpodobně bude muset i bránit.

Na Hané se sešla dozorčí rada Sigmy Olomouc...“A na návrh představenstva schválila dozorčí rada to, že jsme vyzvali našeho právníka, Mgr.Konečného, aby podal žalobu za křivé obvinění,“ říká akcionář a místopředseda olomouckého klubu Josef Lébr. A na koho vlastně Sigma hodlá podat trestní oznámení?

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Olomouc podá trestní oznámení

„Ono se nám skýtá více variant. Od alibistického neznámého pachatel, až po ty osoby, které jsou tam přímo jmenovány,“ vysvětluje advokát Petr Konečný, který během víkendu celý případ vyhodnotí a příští týden předloží návrh trestního oznámení vedení olomouckého klubu.

Pokud ho Hanáci nepodají na neznámého pachatele, pak nejspíše na předsedu představenstva Bohemians Praha Karla Kapra, případně na někoho ze čtveřice hráčů, kteří o olomouckém uplácení vydali notářsky ověřené svědectví. To je ale jediné, čím zatím Kapr podpořil své obvinění, což vede olomouckého právníka Konečného k optimismu.

Žádné další důkazy

„To vypadá podle mého soudu, jako snadný případ, protože zatím nebyly předloženy jiné důkazy, kromě tvrzení. I to u notáře není nic jiného než tvrzení zachycené před notářem. Je top stejné jako když to řeknete. Ten notář Vám nedá nějaké posvěcení, ale pouze řekne, že jste to prohlásil před ním. To je jako když něco řeknu před Vámi a Vy mi dosvědčíte, že jsem to řekl.“

Karel Kapr ovšem při úterním vystoupení u disciplinární komise prohlásil, že další důkazy má v záloze. Jenže s těmi ještě odmítl vyrukovat, což je svým způsobem nepříjemné i pro Olomouc, protože ta teď může svou obranu postavit v podstatě pouze na informacích, které o případu zveřejňují média.

„Kdybych chtěl vidět peníze, tak ty tvrdí, že jsou poslané na svaz. Kdybych chtěl vidět obálku, tak mi řeknou, že je údajně ještě v úschově a nikdo jí neviděl, ani policie si jí zatím nevzala, tak mi řekněte co by jste mi doporučil, jakým se mám pídít?“

Zaskočil mě otazníkem na konci svého myšlenkového toku olomoucký advokát Konečný. Jeho zdrojem tak je pouze brankář hanáckého klubu, který popírá, že by jakýkoli úplatek předal, a vedení Sigmy také požádalo hráče, aby poskytli výpisy ze svých květnových telefonních hovorů.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme