Fotbalovému obránci Kalasovi je Arnhem malý, chtěl by do Chelsea

Fotbalový obránce Tomáš Kalas tento týden sice oslavil teprve dvacáté narozeniny, ale už pošilhává po anglické Premier League. Kmenový hráč londýnské Chelsea vyčkává, kdo se v létě stane novým koučem klubu, který ho vlastní a ve kterém se začátkem července zapojí do přípravy prvního týmu. Tajně doufá, že by se mohl usadit v jeho kádru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je Tomáš Kalas. | Zdroj: ČTK

Ale i kdyby to nevyšlo, rád by si vyzkoušel hostování v některé z prestižnějších ligových soutěží. Ta nizozemská, kde hrál za Vitesse Arhem, už je mu trochu těsná.

Ne že by se mladíkovi z Moravy v příjemném městě nedaleko německé hranice nelíbilo. Strávil tu poslední dva roky, zvykl si na místní styl života, vybudoval si velmi slušnou pozici v týmu a v posledních týdnech si začal užívat i nově vybudovaného tréninkového centra.

„Je to ve stylu, jako má Chelsea, majitelé klubů jsou dobří známí… bohatí lidé se holt celkem znají, řekl bych. Vím, že náš majitel jezdí na hodně zápasů Chelsea, s panem Abramovičem se znají. My máme naše tréninkové centrum od konce února, respektive od začátku března.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kalas pošilhává po anglické Premier League, rád by oblékal dres Chelsea - a pod trenérem Mourinhem

Nový areál Vitesse Arnhem je skutečně takovou menší a mnohem přístupnější verzí tréninkového centra Chelsea v Cobhamu. Velký rozdíl je kromě rozlohy také v přístupnosti. Místo vysokého plotu a přísné ostrahy tu dělí fotbalové zázemí od ostatního světa jen jedna závora.

Tomáš Kalas má jistotu, že 1. července se bude hlásit v tom větším a přísněji střeženém areálu u Londýna. Jestli se pak přesune zpátky do Arnhemu, není vůbec jisté. A poznáte na něm, že by mu nevadilo, kdyby už ho Chelsea do Nizozemska neposílala.

„Možná i oni by mohli vidět, že za půl roku už by mi to nemuselo pomáhat v rozvoji tak, jak mi to třeba pomáhalo doteď. Možná se zvolí další krok, třeba do Anglie do nějakého slabšího druholigového klubu, nebo Německo, ale konkrétního opravdu nic nevím. Přijedu zkrátka na Chelsea a uvidím, co se mnou bude.“

Návrat Mourinha by uvítal

Jednou z variant je i setrvání Tomáše Kalase v kádru Chelsea. Olomoucký rodák by se tomu nebránil a přeje si, aby se do Chelsea v létě jako trenér vrátil Portugalec Mourinho, který rád dává šanci mladým fotbalistům.

„Kdybych tam zůstal pod Mourinhem, taky bych se nezlobil. Neříkám, že bych měl být Varana v Chelsea, ale samozřejmě bych byl rád za takovou roli nebo přirovnání,“ připomíná český obránce, že v Realu Madrid hraje pod Mourinhem v základní sestavě na pozici stopera Francouz Raphaël Varane, který je ve srovnání s Kalasem jenom o necelý měsíc starší.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme